Hendek’teki işçi katliamıyla ilgili müdür ve iki ustabaşı gözaltında

Hendek’teki işçi katliamıyla ilgili müdür ve iki ustabaşı gözaltında

Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası’ndaki patlama ile ilgili olarak esas fail olan patron ortalıkta dolaşırken müdür ve iki ustabaşı gözaltına alındı

MÜSİAD Sakarya Şubesi Başkanı Yaşar Coşkun’a ait Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası’ndaki patlamayla ilgili esas fail olan patron elini kolunu sallayarak dolaşırken, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından defalarca aranıp, MÜSİAD yöneticilerince “moral destek” ziyaretlerine gark edilirken, gelen tepkiler üzerine o değil ama sorumlu müdür ve iki ustabaşı gözaltına alındı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bu büyük işçi katliamını “afet” olarak tanımladığı, MÜSİAD’lı patron hiçbir sorumluluğu yokmuşçasına aranıp, moral ziyaretlerle sahiplenildiği anda sözümona yürütülen soruşturmanın yönü de belirlenmişti. O nedenle de bu gözaltıların adet yerini bulsun kabilinde gözaltılar olmak dışında bir anlamı yoktur.

Halen en az 40-50 işçinin kayıp olduğu belirtilen, resmi makamların bu gerçeğe ilişkin tek satır etmedikleri bu koşullarda soruşturmanın yönünü belirleyecek esas dinamikse işçi sınıfının bu pervasızlığa karşı tutum almasıdır.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar