Hindistan’daki fabrika yangınında en az 43 işçi yaşamını yitirdi, 15 işçi yaralandı

Hindistan’daki fabrika yangınında en az 43 işçi yaşamını yitirdi, 15 işçi yaralandı

Hindistan’da okul çantası üretilen bir fabrikada çıkan yangında en az 43 işçi hayatını kaybetti, 15 işçi yaralandı. Fabrikada mahsur kalanlar için kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Kapitalist sömürünün olduğu her yerde patronların üç beş kuruşluk maliyet hesapları nedeniyle işçiler katledilmeye devam ediyor. Bu, kuralsızlığın kural haline geldiği, sömürünün en vahşi biçimlerinin hüküm sürdüğü, sınıf hareketinin örgütlülük düzeyinin zayıf olduğu yerlerde daha fazla böyle. Hindistan da bu yerlerden biri.

Başkent Yeni Delhi’nin Aanaj Mandi bölgesindeki, okul çantası üretimi yapan bir fabrikada çıkan yangının fabrikadaki ürünlerin niteliği nedeniyle kısa sürede yayılmasıyla 43 işçi hayatını kaybetti, 15 işçi de yaralandı.

Olay yerine sevk edilen itfaiye ekiplerinin yaptığı açıklamada, fabrikada mahsur kalan 50 işçinin kurtarıldığı, bir bu kadar insanın da hala içeride kurtarılmayı beklediği belirtildi.

Fabrika işçilerinin yakınları olay yerine akın ederken, binanın içinin duman nedeniyle tamamen karanlık hale geldiği ve kurtarma çalışmalarının oldukça zorlaştığı bilgisi paylaşıldı.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar