Hrant Dink katledilişinin 13. yılında anılacak

Hrant Dink katledilişinin 13. yılında anılacak

Hrant Dink katledilişinin 13. yılında Ankara ve İstanbul’da yapılacak etkinliklerle anılacak. Bu yıl İstanbul’daki anma çağrısında, “Utanmak için geç değil…” vurgusu yapıldı

19 Ocak 2007’de tetikçi Ogün Samast tarafından kurucusu ve yayın yönetmeni olduğu Agos Gazetesi’nin Şişli’deki ofisi önünde vurularak katledilen Hrant Dink, bu yıl “Utanmak için geç değil…” başlığıyla yapılacak etkinliklerle anılacak.

Hrant Dink Vakfı, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Her kesim, her canlının yaşam hakkına saygılı, çok dilli, çok kültürlü, çok renkli bir toplum olarak yaşamak istiyoruz” mesajıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da Hrant’ın vurulduğu saatte ve yerde düzenlenecek anmaya katılım çağrısında bulundu.

Hrant’ın arkadaşlarından çağrı: Utanmak için geç değil

Hrant’ın Arkadaşları da yaptıkları çağrıda, “Onüçüncü yıl… Utanmak için geç değil… 19 Ocak saat 15.00’de onu vurdukları yerdeyiz. Agos’un önündeyiz. #BuradayızAhparig” dedi.

Hrant Dink için ayrıca yarın (19 Ocak) saat 12.00’de Balıklı Mezarlığı’ndaki kabri başında da anılacak. Anma öncesinde Bakırköy Surp Asdvadadzni Kilisesi’nde Hokehanikst duası gerçekleştirilecek.

ANKARA

Hrant Dink, katledilişinin 13. yılında Ankara Hrant Dink İnisiyatifi tarafından düzenlenen çeşitli etkinliklerle anılacak.

Basın açıklaması, söyleşi ve sinevizyon gösterimiyle yapılacak anma için 19 Ocak Pazar günü saat 14:30’da İHD Ankara Şube önünde toplanılacak.

Saat 15:00 saygı duruşu ve açıklamayla devam edecek anma kapsamında, saat 16’da Ankara SES Şubesi’nde sinevizyon gösterimi ve söyleşi gerçekleştirilecek.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar