Hıristiyan mezarlarını da çocuklar tahrip etmiş!

Hıristiyan mezarlarını da çocuklar tahrip etmiş!

Ankara Valiliği Ankara Mamak’ta bulunan Hristiyan mezarlarına dönük saldırının altı çocuk tarafından gerçekleştirildiğini duyurdu. Tıpkı Alevi emekçilerin evlerine dönük tehdit yazılarına ilişkin yapılan açıklamalarda olduğu gibi…

Alevilerin evlerine dönük tehdit yazıları ve çarpı işaretlerini “husumet”, “çocuk işi”, “psikolojik sorunu olan kişiler”le açıklayarak gerçeğin üzerini kapatmaya çalışan devlet aklı, Mamak’taki Hıristiyan mezarlarına dönük saldırıyı da yaşları 15 ve 16 olan altı çocuğun yaptığı şeklinde açıkladı.

Türkiye’deki tarihsel gericilik birikiminin kusulması ya da bu birikimin dönem dönem “derin” güçlerce kaşınarak sınanması, çeşitli yerlere bunun üzerinden mesaj salınması amacı taşıdığı anlaşılan ve sindirmeyi hedeflediği açık olan bu saldırılardan sonuncusu, Ankara Mamak ilçesindeki Ortaköy Mezarlığı’nda bulunan Hıristiyan mezarlarının bazılarının taşlarının kırılarak yerinden sökülmesi olmuştu.

Mezar taşlarının tahrip edildiği 7 Şubat’taki saldırıya ilişkin yazılı açıklama yapan Ankara Valiliği bu nefret saldırısını da çocuklara yükledi.

Açıklamada, Ankara İl Jandarma Komutanlığınca yapılan araştırma neticesinde olayın 15 ve 16 yaşlarında 6 çocuğun gerçekleştirdiğinin tespit edildiği belirtildi. 11 Şubat’ta gözaltına alınan 6 çocuğun Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edildiğinin belirtildiği açıklamada, soruşturmanın devam ettiği kaydedildi.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar