İbrahim Gökçek faşist ulumalar ve polis ablukası altında defnedildi

İbrahim Gökçek faşist ulumalar ve polis ablukası altında defnedildi

Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek sivil faşist ulumalar, asker ve polis ablukası altında sloganlar, marşlar ve karanfillerle defnedildi

Grubunun kriminalize edilmesinden vazgeçilmesi, isimlerinin kırmızı bültenden kaldırılması ve sanat evlerine yapılan baskının sonlanması ve özgürce müzik yapabilme talepleriyle sürdürdüğü ölüm orucunu kamuoyu desteği ve çeşitli kurum veya kişilerin verdiği taahhütle 323’inci gününde sonlandıran, fakat kaldırıldığı hastanede ölümsüzleşen İbrahim Gökçek’in cenazesine dönük resmi-sivil faşist saldırısı devam ediyor.

Dün Gazi’den defnedileceği memleketi Kayseri’ye uğurlanmadan önce vasiyeti üzerine gerçekleştirilmek istenen yürüyüş, polis ablukası, saldırı ve gözaltılarla engellenmişti. Polis saldırganlığını Gazi Cemevi’ni içini gaza boğup, gusülhanenin kapısını kırarak İbrahim’in cenazesini kaçırmaya kadar tırmandırmıştı.

İbrahim’in kaçırılan cenazesinin İstanbul çıkışında ailesine teslim edileceği söylenmesine rağmen cenaze aile ve avukatlarıyla Tuzla’da buluşulduktan sonra cenaze Kayseri boyunca aileden kaçırılmaya devam etti.

Gece saatlerinde Kayseri’ye ulaşan cenazenin önü bu sefer de ırkçı-faşist güruh tarafından kesildi.

Kayseri’nin Talas ilçesi Başakpınar Mahallesi’nde toplanan güruhlar, ırkçı faşist sloganlar atıp, “gömseler bile çıkarır yakarız!” diyecek kadar ileri giderek kendi gerçek kimliklerine uygun tehditler savurdu. Yaklaşık 2 saat polis gözetiminde sokakta kalan bu güruh, daha sonra “Validen selam getirdim” diyen MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy’un “yatıştırıcı” konuşmalarıyla dağıldı. Ersoy da İbrahim’in cenazesi için “Tabi ki gömülecek ama Başakpınar’da değil” diyerek bu güruhun asıl hangi adreslerin yönlendirmesiyle sokağa çıktığını da ortaya koymuş oldu.

Irkçı faşistlerin saldırısı dün başlamıştı. Ülkü Ocakları Başkanı sosyal medya hesabından katliam tehditleri savurmuştu!

İbrahim’in cenazesi jandarma ve polis ablukası altında Halep Hoca Mezarlığı’nda yapılan konuşmalar, türküler ve sloganlarla defnedildi.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar