İbrahim Gökçek’in cenazesine polis saldırısı, faşistlerden tehdit!

İbrahim Gökçek’in cenazesine polis saldırısı, faşistlerden tehdit!

Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’in Gazi’de yapılacak bir yürüyüşle uğurlanmasına tahammül göstermeyen devlet sabah saatlerinden itibaren Cemevi’ni ablukaya aldı, sokaklarda terör estiriyor. Öte yandan İbrahim’in defnedileceği memleketi Kayseri’de de sivil faşistler tehditler savurmaya başladı!

Ölüm orucu direnişini 323’üncü gününde sonlandıran ve tedavi gördüğü hastanede ölümsüzleşen Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’in cenazesi memleketi Kayseri’ye uğurlanmadan önce Gazi Cemevi polis ablukasına alındı.

Dün kitlesel bir anma düzenlenen İbrahim, bugün Kayseri’ye götürülmeden önce bir yürüyüşle uğurlanmak isteniyordu. Sabah saatlerinden itibaren ablukaya alınan cemevine gelmek isteyen devrimciler, halktan insanlar, sanatçılar ve siyasetçiler içeriye alınmazken, ara sokaklarda toplanan kitleye biber gazıyla saldırıldı.

İbrahim’in bir yürüyüşle uğurlanmasına tahammül gösteremeyen devlet, sokaklarda silahla insanları kovalıyor, gözaltına alıyor, kısacası terör estiriyor. Bahaneleri de koronavirüs salgını!

Onlarca akrep, yüzlerce polisle ablukaya alınan mahallede insanların bir araya gelmesine izin verilmemesine rağmen halk bir şekilde yeniden toplanıyor.

“Gebersin” diyenler cenaze öncesinde de tehditler yağdırdı!

Öte yandan dün Twitter’dan İbrahim için “gebermiş” etiketiyle paylaşım yaparak TT olan ırkçı faşist güruhlar saldırganlıklarını, insanlığın tarihi kadar eski olan evrensel değerlerini bir kez daha çiğneyeceklerini ilan ederek tırmandırdılar. İbrahim’in cenazesinin memleketi Kayseri’de defnedileceği haberini alan Ülkü Ocakları salya saçan bir açıklamayla “izin vermeyeceğiz” tehditleri savurdu.

Kayseri Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Turan, İbrahim Gökçek’in cenazesinin Kayseri’ye getirilmesini ve cenaze töreni düzenlenmesini engelleyeceklerini öne sürüp “Eğer böyle bir eyleme teşebbüs ederlerse bundan sonra başları da vücutlarında olmayacaktır. Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki Türk’ün yumruğu balyoz gibi tepelerine inecektir” ifadelerini kullandı.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar