İdil’de 90 yaşındaki kadına işkence!

İdil’de 90 yaşındaki kadına işkence!

Şırnak merkez ve ilçelerinde yapılan ev baskınlarında çok sayıda kişi gözaltına alınırken, yerine kayyım atanan İdil Belediyesi Eşbaşkanı Murat Şen’in 90 yaşındaki annesi Fatma Şen polislerce darp edildi.

Plakasız araçlar, takipler, ev ve köy baskınları, işkence, gözaltı ve tutuklamalarla iç içe geçen süreç; birçok açıdan ‘90’ların kirli savaş yıllarını anımsatıyor. HDP ve genel olarak Kürt halkına dönük saldırganlık bu zincirle devam ediyor. Son olarak, İdil ilçesinde yapılan ev baskını sırasında belediye eşbaşkanının 90 yaşındaki annesi ve yeğeni darp edilirken, kardeşi dondurucu soğukta bekletildi.

MA’nın haberine göre sabah saatlerinde ilçedeki birçok eve baskın düzenleyen polis, yerine kayyım atanan İdil Belediyesi Eşbaşkanı Murat Şen’in yeğeni olan Nurettin Şen’in evine de aynı saatlerde kar maskeli özel harekat polisleri baskın düzenledi. Sabah saat 06.00 sularında yapılan baskın sırasında başına silah dayanan Şen’in polisler tarafından darp edildiği öğrenildi.

 Anne darp edildi

Evi didik didik aranan belediye eşbaşkanı Murat Şen’in kardeşi dondurucu havada dışarıda bekletildi, 90 yaşındaki annesi Fatma Şen’in kolu ise sandık arasına sıkıştırıldı. Anne Şen’in iki kolunda yaralar oluşurken, evde bulunan Abdurrahim Şen’in başının duvara vurulması sonucu kaşı yarıldı.

Aramadan sonra gözaltına alınarak ilçe emniyet müdürlüğüne götürülen Nurettin Şen’in gözaltı gerekçesi ise öğrenilemedi.

İlçede aynı saatlerde evine baskın düzenlenen Mehmet Fidan’ın da gözaltına alındığı öğrenildi.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar