İhbarcı vatandaş iş başında!

İhbarcı vatandaş iş başında!

Çatalca Pazarı’nda alışveriş yaparken tartıştığı bir kadına söylediği “yediler yediler doymadılar” sözleri üzerine ihbar edilerek gözaltına alınan 63 yaşındaki Dürdane Ö, geceyi karakolda geçirdikten sonra savcılığa sevk edildi.

AKP’nin “makbul vatandaşı” nam-ı diğer “muhbiri” bir kez daha iş başında. Bırakalım siyasi mücadele yürütmeyi, tek başına kalabalıklar içinde yüksek sesle AKP’nin icraatlarına söz söylemek, krizi dillendirmek, kısacası “kral çıplak” demek bile bu “vatandaşlar” için ihbar gerekçesi olabiliyor. Toplumsal tepkiye ayar çekmek, “icraatları eleştirirsen hele bunu açık alanlarda yaparsan hedefimizsin” demek için o ihbarcı vatandaşın şikayetiyle anında gözaltına alınırsınız.

Çatalca pazarında alışveriş yapan 63 yaşındaki Dürdane Ö’nün başına gelen de bu oldu. Pazarda alışveriş yaparken tartıştığı bir kadının şikayeti üzerine misafir olarak gittiği evden gözaltına alındı, geceyi nezarethanede geçirdi ve savcılığa sevk edildi. Suçu, “Yediler yediler doymadılar” demek!

Haberi sosyal medya hesabından duyuran CHP 26. Dönem Milletvekili Barış Yarkadaş, son olarak Dürdane Ö’nün savcılığa sevk edildiğini aktardı.

Yarkadaş’ın son tweetleri şöyle:

Dürdane Hanım, savcılığa sevk edildi. Dürdane Ö, avukatı Ozan Büyük’e şunları söyledi:

 

“Pazarda tartıştığım bir kadına ‘Millet açlıktan ölüyor, utanmadan hala AKP’ye oy veriyorsunuz’ dedim. İddia edildiği üzere kimseye küfretmedim, iftiraya uğradım. Küfür edecek kadar cahil değilim. Niye küfür edeyim? Küfür edince elime ne geçecek? İftiraya uğradım…”

 

Dürdane Hanım, kalorifer yanmadığı için gece hücrede üşüdüğünü de aktardı. 63 yaşındaki kadın, biraz sonra savcıya ifade verecek.

 


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar