İnşaat-İş: Adem Çelik’in karşısına çıkmaya devam edeceğiz!

İnşaat-İş: Adem Çelik’in karşısına çıkmaya devam edeceğiz!

Adem Çelik direnişçisi İnşaat-İş üye ve temsilcileri Beykent Üniversitesi Taksim yerleşkesinde gerçekleşen tanıtım toplantısında hem içerde hem de dışarda eylem gerçekleştirdi, işçiler polis tarafından kalkanlarla sürüldü!

İnşaat-İş, Adem Çelik Şirketler Grubu Beykent Üniversitesi Avalon şantiyesinde çalışıp, hakları gasbedilerek işten atılan üyeleriyle birlikte, Taksim yerleşkesinde yapılan tanıtım toplantısında içerde ve dışarda eylem gerçekleştirdi. Sendika tarafından yapılan açıklamada dışarda yapılan eyleme polisin müdahale ettiği ve eylemin sonlandırılmaması üzerine işçileri kalkanlarla Taksim İlkyardım Hastanesi’ne sürdüğü belirtildi.

Adem Çelik’in hiç beklemediği yerde ve anda karşısına dikilmeye devam edeceklerini ve bunun bir başlangıç olduğunu belirten sendika açıklamasında şunlar ifade edildi:

Adem Çelik Şirketler Grubu’nun Avalon şantiyesinde çalışıp, hakları gasbedilerek işten atılan üyelerimizle birlikte şirket merkez binası önünde 36 gün boyunca sürdürdüğümüz direnişimizi “Çelik ve beslemeleri hiç beklemedikleri anlarda ve yerlerde bizi karşılarında bulacak!.. Sendikamız İnşaat-İş’in öncülüğünde emeğin düşmanlarının kabusu olacağız!..” sözleriyle biten bir açıklamayla noktalamıştık.

 

Bu sözlerimizin başlangıcı olarak bugün dövizlerimiz, teşhir konuşmalarımızla Beykent Üniversitesi tanıtım toplantısındaydık.

 

Bir grup arkadaşımız dışarda döviz açarak, Çelik’in haklarımızı gasbettiğini, talep etmemiz karşısında saldırganlaşarak üzerimize aracını sürdüğünü, kaçak işçi çalıştırdığını, vergi kaçırdığını teşhir etti. Karşımıza kısa sürede polis çıkarıldı ve eylemimizi sonlandırmamız istendi. Yapılan görüşmeler de sonuç vermeyince kalkanlarla polisin deyimiyle Taksim İlkyardım Hastanesi’ne doğru sürüldük! Sloganlarımızla bu durumu teşhir etmeye devam ettik.

 

Bir grup arkadaşımız da toplantının yapıldığı amfide akademisyen ve öğrencilere neler yaşadığımızı anlattı. Adem Çelik’in bir eğitim tüccarı olduğunu, bilimsel bir eğitimle alakasının olmadığını belirten arkadaşlarımız, inşaat işçisinin köle olmadığını vurguladı.

 

Bir kez daha belirtiyoruz: Bu daha başlangıç!

 

İnşaat işçisi köle değildir!

Zafer direnen emekçinin olacak!


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar