İnşaat-İş Evril İnşaat önünde

İnşaat-İş Evril İnşaat önünde

Evril patronu işçi arkadaşlarımızın yaptıkları işlerin tespiti ve ödenecek hak edişlerin belirlenmesi için bir personeli görevlendirdi.

19:50
Evril patronu işçi arkadaşlarımızın yaptıkları işlerin tespiti ve ödenecek hak edişlerin belirlenmesi için bir personeli görevlendirdi. Yapılan toplantıyla işçilerin tüm alması gereken ücret toplamı tespit edilerek bildirildi.

Akşama doğru dost sendikalarımızdan Dev Yapı-İş’li arkadaşlarımız ‘Zafer direnen emekçinin olacak!’, ‘İnşaat işçisi köle değildir!’ sloganlarıyla direniş alanına gelerek ziyarette bulundu. Birlikte yaktığımız ateşin başında sohbet etmeye başladık.

İnşaat İşçileri Sendikası olarak direnişimiz devam ediyor.

***

İnşaat-İş, Evril İnşaat önünde yaptıkları direnişe 24 saatlik nöbet şeklinde devam edeceklerini açıklamıştı. Geceli gündüzlü devam edecek olan direniş için işçiler yatak/döşeklerini direniş alanına getirdi.

Bugün, sabah saatlerinde direniş alanına gelen polis ekiplerinin “24 saatlik nöbete izin vermeyiz, gözaltına alırız” demeleri üzerine twitter üzerinden açıklama yapan İnşaat-İş“İşçilerin ve sendikanın tavrı net: gözaltı da yapsanız buradayız, hiç bir yere gitmiyoruz!” dedi.

***

19:15

Civarda bekleyen polis ekipleri dağıldı, işçiler ve sendikacılar nöbete devam ediyor.

 

18:30

Patronun talebi sonucu gerçekleştirilen görüşmelerde henüz bir sonuç alınamadı. Direniş devam ediyor.

 

15:30

Gözaltı tehdidine rağmen direniş alanını terk etmeyen işçi ve sendikacılar, halaylarla direnişe devam ediyor.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar