İnşaat-İş: Siemens önünde yapacağımız eylem iptal edilmiştir!

İnşaat-İş: Siemens önünde yapacağımız eylem iptal edilmiştir!

İnşaat-İş, üyelerinin gasp edilen ücretlerinin ödenmesiyle Siemen’in Kartal’daki genel merkezi önünde yapacağı eylemi iptal ettiğini duyurdu

İnşaat-İş yaptığı açıklamada “Siemens’in Kartal’daki genel merkezi önünde yapacağımız eylem, üyelerimizin tüm haklarının eksiksiz olarak ödenmesiyle iptal edilmiştir.” dedi.

***

İnşaat İşçileri Sendikası, Siemens’in Kartal’daki genel merkezinde yapılmakta olan Fitness Spor Salonu projesinde ücretleri gasp edilen iki üyesinin haklarını almak için 12 Mart Salı günü direnişe geçeceğini duyurdu.

Beyaz eşya ve dijital elektronik malzemeleri alanında uluslararası bir tekel olan Siemens’in Kartal’da bulunan genel merkezinde taşeron firma Genimeks tarafından yapılan Fitness Spor Salonu projesinde çalışan üyelerinin ücretlerinin gasp edildiğini ifade eden İnşaat-İş, “aynı zamanda yüklenici firma olan Siemens’in gasp edilen ücretlerden doğrudan sorumludur” dedi.

Üyelerinin gasp edilen tüm haklarını almak için Siemens’in Kartal’daki yerleşkesi önünde direnişe geçeceğini kamuoyuna duyuran İnşaat-İş, “Ücret haktır, gasp edilemez!”, “İnşaat işçisi köle değildir!” açıklamasında bulundu.

Yer: Siemens Genel Merkezi
Tarih: 12.03.2019
Saat: 11.00
Adres: Siemens San. ve Tic. A.Ş. Yakacık Caddesi No: 111 34870 Kartal-İstanbul

 


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar