İnşaat-İş: İki yöneticimiz Gaziosmanpaşa Adliyesi’ne getirilecek (güncellendi)

İnşaat-İş: İki yöneticimiz Gaziosmanpaşa Adliyesi’ne getirilecek (güncellendi)

İnşaat-İş, operasyon anında işçi koğuşlarından alınan diğer iki yöneticisinin de Gaziosmanpaşa Adliyesi’ne getirileceğini duyurdu

İnşaat-İş, operasyon anında işçi koğuşlarından alınan diğer iki yöneticisinin de Gaziosmanpaşa Adliyesi’ne getirileceğini söyleyerek, şunları belirtti:

Avukatımızdan şimdi aldığımız bilgiye göre operasyon anında işçi koğuşlarında bulunan sendika yöneticilerimiz Uğur Karadaş ve Özkan Özkanlı da saat 13:00’te Gaziosmanpaşa Adliyesi’ne getirilecek.

 

Tüm duyarlı toplumsal kesimleri 3. Havalimanı direnişinin “provokatörleri”, “dış mihrak”ı olarak ilan edilmeye çalışılacağımız Adliye’ye, dayanışmaya çağırıyoruz.

 

Orada yargılanan sadece İnşaat-İş olmayacak!

 

İşçi sınıfının direnme hakkı ve onuru yargılanacak!

 

Sendikal örgütlenmenin temel gerekleri yargılanacak!

 

Onur mücadelesi yargılanacak!

***

İnşaat-İş, operasyon sabahı jandarma barikatına tepki gösterdikleri için gözaltına alınan iki yöneticisinin de aralarında olduğu 43 işçinin saat 13:00’te Gaziosmanpaşa Adliyesi’nde mahkemeye çıkarılacaklarını duyurarak, dayanışma çağrısında bulundu:

Avukatımız, operasyon sabahı kampın önüne kurulan jandarma barikatlarına tepki gösterip, içeriye girmeye çalışırken darbedilerek gözaltına alınan iki yöneticimiz (Yunus Özgür ve Deniz Gider) ile TİP üyesi Yusuf Yılmaz’ın da aralarında bulunduğu 43 işçi arkadaşımızın bugün saat 13:00’te Gaziosmanpaşa Adliyesi’ne getirilecekleri bilgisini paylaştı.

 

Yöneticilerimizle ilgili günlerce bilgi verilmemiş, nezarethanedeki insanlık dışı koşullar nedeniyle başlattıkları açlık grevini kamuoyu tepkisi üzerine yapılan düzeltmeler sonucu dün akşam bırakmışlardı.

 

Operasyon sırasında sendikacı olarak bulundukları işçi koğuşlarından gözaltına alınan sendika basın sözcümüz Uğur Karadaş ve sendika temsilcilerimizden Özkan Özkanlı’nın ne zaman Adliye’ye çıkarılacağı konusundaysa henüz bir bilgi yok. İki yöneticilerimizle ilgili işçilerden ve kamptan getirilen formenlerden tehditle ifade alındığını, işçi direnişinin “provokatörleri” olarak ilan edilmek istendikleriniyse daha önceki açıklamalarımızda duyurmuştuk.

 

Şu anda sendika yöneticilerimiz de dahil kaç işçi arkadaşımızın gözaltında tutulduğuna dair de net bir bilgi yok.

 

Tüm sendikaları, kitle örgütlerini, duyarlı bütün toplumsal kesimleri Gaziosmanpaşa Adliyesi’ne, dayanışmaya davet ediyoruz.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar