İnşaat-İş: İnşaat işçisine saygı duymayı öğreneceksiniz!

İnşaat-İş: İnşaat işçisine saygı duymayı öğreneceksiniz!

Üyesi olan Cemal Öcal’in ücretini istediği taşeron firma Proses’in sahiplerinden Sinan isimli bir şahıs tarafından dövülmesiyle ilgili açıklama yapan İnşaat-İş, yüklenici firma konumundaki Fun&Sun River Resort Otel’in Öcal’ın tüm haklarını ödemesini ve kendisinden özür dilemesini istedi

İnşaat-İş, üyesi olan mekanik tesisatçı Cemal Öcal’ın çalıştığı Fun&Sun River Resort Otel’de Proses adlı taşeron firmadan ücretini istediği için firma sahiplerinden Sinan isimli bir şahıs tarafından dövüldüğünü duyurarak, bu işçi düşmanı tutum karşısında sessiz kalmayacağını vurguladı. Cemal Öcal’in yaşadığı hak gaspı ve uğradığı şiddetin birinci derecede sorumluluğunun yüklenici konumundaki Fun&Sun River Resort Otel’de olduğunu belirten İnşaat-İş, işçinin haklarının ödenmesini ve uğradığı muamele nedeniyle kendisinden özür dilenmesini istedi.

“Bir işçi için, hele hele bir inşaat işçisi için önemli olan ücret ve yaşam hakkı aynı zamanda onur ve haysiyet hakkıyla bir anlam taşır ve bizler için bu ikisi birbirinden ayrılamayacak bir bütünün parçasıdır” diye belirtilen İnşaat-İş açıklamasında şunlar ifade edildi:

İnşaat-İş olarak alışık olduğumuz bu taşeron firma zulmüne hiçbir zaman sessiz kalmadık ve bundan sonra da asla sessiz kalmayacağız. Bir işçi için, hele hele bir inşaat işçisi için önemli olan ücret ve yaşam hakkı aynı zamanda onur ve haysiyet hakkıyla bir anlam taşır ve bizler için bu ikisi birbirinden ayrılamayacak bir bütünün parçasıdır. O yüzdendir ki mücadele şiarlarımızın başında “İnşaat işçisine saygı duymayı öğreneceksiniz!” gelmektedir.

 

Nasıl ki ödenmeyen ücretlerden ve insan onuruna yakışmayan ağır çalışma ve güvenlikten yoksun çalışma ortamlarından yüklenici firma sahipleri birinci dereceden sorumluysa, taşeron firma Proses’in sahiplerinden dayak yiyen üyemiz Cemal Öcal’ın tüm haklarından da Fun&Sun River Resort Otel’in patron ve yöneticileri sorumludur.
İnşaat İşçileri Sendikası olarak buradan sesleniyoruz; üyemizin alacağı ücretler derhal ödenmeli ve uğradığı şiddet karşılığı üyemizin incinen onuru için özür dilenmelidir.

 

İnşaat işçisi yalnız değildir!
İnşaat işçisi köle değildir!
İnşaat işçisine saygı duymayı öğreteceğiz!

 

İnşaat İşçileri Sendikası


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar