İnşaat-İş: Kölece çalışmaya, kölece yaşamaya ve faşizme karşı 1 Mayıs’da Taksim’deyiz!

İnşaat-İş: Kölece çalışmaya, kölece yaşamaya ve faşizme karşı 1 Mayıs’da Taksim’deyiz!

“1 Mayıs’ta Taksim’deyiz!” diyen İnşaat-İş sabah saat 09:30’da Şişli’deki Cevahir AVM önünde toplanacağını duyurdu

Kölece çalışmaya, kölece yaşamaya ve faşizme karşı 1 Mayıs’da Taksim’deyiz!” diyen İnşaat İşçileri Sendikası (İnşaat-İş), toplanma yeri ve saate ilişkin bilgileri paylaştı.

Sendika’nın 10 Ekim Ankara Gar Katliamı’nda ölümsüzleşen kurucu üye ve yöneticilerinin önceki yasaklı 1 Mayıs’larda Taksim Meydanı’na çağrılarının da yer aldığı bir videoyla birlikte paylaştığı bilgilerde, saat 09:30’da Şişli’deki Cevahir AVM’nin önünde buluşulacağı belirtildi.

Kölece çalışmaya, kölece yaşamaya ve Faşizme karşı 1 Mayıs’da Taksim’deyiz!

 

İnşaat İşçileri Sendikası olarak işçi sınıfının birlik, mücadele ve dayanışma günü olan 1 Mayıs’ta Taksim’de olacağız. 1 Mayıs alanı olduğunun altı defalarca çizilmiş olan Taksim’den vazgeçişin çeşitli gerekçelerle meşrulaştırılamayacağını düşünüyoruz.

 

Sınıfımızın son yıllarda giderek vahşileşen bir saldırganlıkla karşı karşıya olduğunu hepimiz yaşayıp görüyoruz. Bu saldırganlığın bu kadar pervasızlaşmasında genelde mücadelede özeldeyse 1 Mayıs özgülünde elde ettiğimiz kazanımları koruyamamamızın, koruyamadıkça da geriye doğru çözülmemizin rolü büyüktür.

 

Biz geriye doğru adım attıkça yaşadığımız sömürü cehennemi daha da kavuruculaşıyor. Bu 1 Mayıs’ta Taksim iradesinin daha derin bir kırılma yaşamasının bu cehennemi çekilmez kılacağını, patronlar ve temsilcilerini daha da pervasızlaştıracağını öngörmemekse mümkün değil.

Diye belirtilen çağrı şu şekilde sonlandı:

1 Mayıs’ta önemli bir irade savaşına dönüşmüş olan Taksim’den vazgeçmek ve buna giderek alışmak tüm bu koşulların daha da ağırlaşmasına davetiye çıkarmakla eşanlamlıdır. Buradan geri adım atmanın işçi ve emekçileri daha büyük saldırılara açık hale getirmek anlamına geldiğini bilerek 1 Mayıs’ta Taksim’de olmaya çağırıyoruz.

 

Şiarı ‘Kavga, sokak, direniş!’ olan ücret hakkı için bile günlerce direniş sürdürmek zorunda kalan bir sendika olarak biz Taksim’den vazgeçişin bu koşulların daha da ağırlaşmasıyla eşanlamlı olduğunu biliyoruz. Bu bilinçle Taksim ısrarımızı sürdürüyoruz.

 

İş cinayetlerine son demek ve çocuklarımızın babasız büyümesinin önüne geçmek için Taksim’de olacağız diyoruz!

 

Taşeronluğun kaldırılması, herkesin iş güvencesine kavuşması için Taksim’de olacağız diyoruz!

 

Ücretlerimizin gasp edilmesine; ücret kesintilerine ve direnme hakkımızın pervasızca engellenmesine karşı Taksim’de olacağız diyoruz!

 

Emeklilik yaşının aşağı çekilmesi; mezarda emekliliğe son demek için Taksim’de olacağız diyoruz!

 

İnşaat İşçisi Köle Değildir demek için Taksim’de olacağız diyoruz!

 

İnsanca yaşanacak bir dünya için BİRLİK, MÜCADELE ve DAYANIŞMA bilinciyle TAKSİM’de olacağız diyoruz!

 

İnşaat İşçileri Sendikası Yönetim Kurulu

Toplanma Yeri: Cevahir AVM önü

Toplanma saati: 09:30

 

 


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar