İnşaat-İş: Sistema Mühendislik’in oyalama tutumuna karşı yarın eylemde

İnşaat-İş: Sistema Mühendislik’in oyalama tutumuna karşı yarın eylemde

İnşaat-İş, Sistema Mühendislik’in talebiyle bugün gerçekleşen görüşmede oyalamacı tutumun devam etmesi nedeniyle masadan kalkıldığını ve yarın eylemlere başlanacağını açıkladı

İnşaat-İş, ana firma konumundaki Sistema Mühendislik’in pekçok projesinde çalışıp, ücret ve tazminat haklarını alamayan 20 üyesi için bugün yapacağı eylemlerin firmanın görüşme talebiyle ertelendiğini ve görüşmede oyalama tutumu devam ettiği için masadan kalkıldığını, eylemelere yarın devam edileceğini duyurdu.

Sendika tarafından şu açıklama yapıldı:

Sistema’nın talebi üzerine bugün saat 10.00’da işçi ve sendika temsilcilerimizin katıldığı görüşmede Sistema patronları sorunu araştıracaklarını ve bir iki gün içerisinde çözmeye dönük adım atacaklarını söyleyerek süreci uzatma yoluna girdiler. Yapılan görüşmede tüm hakların verilmeden eylemimize son vermeyeceğimizi söyleyerek masadan kalkıldı.

 

Sistema’nın bugünkü görüşme talebi üzerine ertelemiş olduğumuz bugünkü eylemlerimiz 20.08.2019 salı günü (yarın) tarihi itibariyle gerçekleştirilecektir. Üyelerimizin haklarını gasp eden Sistema Teknolojik Yapı’nın tüm şantiyelerini eylem alanına çevireceğiz.Emekten yana olan tüm dostlarımızı ve üyelerimizi yarın gerçekleşecek olan eylemlerimize davet ediyoruz.

 

İnşaat işçisi köle değildir!

 

Sistema Mühendislik 1. Ofis
Tarih: 20.08.2019
Saat: 10.00
Adres: Nispetiye caddesi Birlik Sokak, No: 29 4. Levent

 

Senofi İlaç 
Tarih: 20.08.2019
Saat: 09.00
Adres: Esentepe Mahallesi, Büyükdere Caddesi, No. 193, Kat: 5-10 34394 193 Plaza

 

***

 

Hakkımızın gasbedilmesindeki ısrarın sürmesi halinde üyelerimizin aynı şirketler bünyesidne yapımında çalıştıkları şu binaların önünde de eylemde olacağız:

 

-Çiftçi Towers Plaza’da bulunan Garanti Bankası,

-Tekfen binasındaki Pepsi Cola,

-Zincirlikuyu’daki HSCB Bankası

-İş Bankası’nın Kulelerinde bulunan KPMG firması ve Sistema’nın Ankara Çankaya’da bulunan ofisinin önü!

-Altunizade Coca Cola

-Maslak Trendyol

 


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar