İnşaat-İş: Tüm haklarımızı alıncaya kadar devam

İnşaat-İş: Tüm haklarımızı alıncaya kadar devam

İnşaat-İş, Sistema Teknolojik Yapı’nın ana firma olduğu ve birçok işte çalıştırılan 20 üyesinin gasbedilmek istenen hakları için başlattığı direnişe yarın daha güçlü bir solukla devam edeceğini belirtti

İnşaat-İş 20 üyesinin ücret ve tazminat haklarının gasbedilmeye çalışılmasına karşı bugün ana firma konumundaki Sistema Teknolojik Yapı ve üyelerimizin çalıştırıldığı Sanofi İlaç ile İş Kule önünde eylemler gerçekleştirdi.

Sendika tarafından yapılan açıklama ve sosyal medya paylaşımlarında ana firma konumundaki Sistema’nın işçilerin alacakları konusunda oyalamacı bir tutum içinde olduğu belirtildi. Sistema’nın “eylemleri bitirin tüm alacaklarınızı hesabınıza yatıralım” teklifinin reddedildiği belirtilen açıklamalarda, “Tüm haklarımız ödeninceye kadar eyleme devam ediyoruz” denildi.

İnşaat-İş son yaptığı bilgilendirmede şunları belirtti:

Bugün ana firma konumundaki Sistema Teknolojik Yapı, Sanofi İlaç ve İş Kule önünde eylemdeydik. Yarın eylemimize kaldığımız yerden daha güçlü bir solukla devam edeceğiz.

 

Üyelerimizin çalıştırıldığı bütün şantiyelerinin önünü eylem alanına çevireceğiz. Tüm haklarımızı alana kadar direnişimizi sürdürmeye devam edeceğiz.

 

İnşaat işçisi köle değildir!

 

Tarih:21.08.2019 çarşamba
Saat:10:00
Yer: Büyükdere caddesi Büyükdere Plaza 193 önü Sanofi ilaç

 

Tarih:21.08.2019 çarşamba
Saat:10:30
Yer: Türkiye İş Bankası İş Kule önü KFMG firması

 

Tarih: 21.08.2019 çarşamba
Saat: 13:30
Yer: Garanti Bankası Merkez Binası

 

Tarih: 21.08.2019 çarşamba
Saat: 10:30
Yer: Nispetiye Caddesi Birlik Sokak No:29 Sistema Teknolojik Yapı önü


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar