İnşaat-İş: Üyelerimizin ücretleri derhal ödensin!

İnşaat-İş: Üyelerimizin ücretleri derhal ödensin!

İnşaat-İş, Antep’te yapımı devam eden Green Park Otel’de çalışan 50’den fazla üyesinin 2 aylık ücretlerinin gasbedilmesi ve şantiyeye girmelerinin polis gözetiminde yasaklanmasına karşı açıklama yaptı

İnşaat-İş, Gaziantep’te yapımı devam eden Green Park Otel’de çalışan 50’ye yakın üyesinin iki aydır ücretleri ödenmediği gibi şantiyeye girişlerinin de polis gözetiminde yasaklandığını duyurarak, bu tutuma derhal son verilmesini ve üyelerinin tüm alacaklarının eksiksiz ödenmesini istedi.

Sendika tarafından yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

Gaziantep Green Park Otel’de ücretleri gasp edilen üyelerimiz anlatıyor-1

Gepostet von Inşaat işçileri sendikası am Freitag, 22. März 2019

Gaziantep’te yüklenici firma Yeşilyurt İnşaat’a ait olan Green Park Otel’de taşeron firma Nurer Yapı İnşaat bünyesinde çalışan 50’ye yakın üyemizin alacağı ücretler, Yeşilyurt İnşaat ve Green Park Otel’in sahibi Adil Üstündağ tarafından gasp edilmiştir.

 

Daha önce de sık sık alacak sorunları yaşanmasına rağmen parça-parça da olsa ücretleri ödenen üyelerimizin, Şubat ve Mart ayına ait alacakları ödenmemiştir. Taşeron firma Nurer İnşaat patronu ile otel sahibi Adil Üstündağ arasında sık sık yaşanan alacak-verecek problemi üyelerimizi bağlamamaktadır. Üyelerimizin tüm alacaklarından yüklenici firma Yeşilyurt İnşaat’ın ve aynı zamanda otelin sahibi olan Adil Üstündağ sorumludur.

 

Üyelerimizin alacaklarını ödemediği gibi işten çıkararak polis gözetiminde şantiyeye girmelerini yasaklayan Adil Üstündağ, işçilerin ücretini ödemediği için anayasal suç işlemektedir ve derhal üyelerimizin alacakları olan tüm haklarını tam ve eksiksiz olarak ödemek zorundadır.

 

Ücret haktır, gasp edilemez!
İnşaat işçisi köle değildir!

 

İnşaat İşçileri Sendikası


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar