İnşaat-İş üyelerine 3. gözaltı

İnşaat-İş üyelerine 3. gözaltı

İnşaat-İş’in Yapı&Yapı İnşaat’ın önüne taşıdığı direnişin 4. gününde işçiler 3. kez gözaltına alındı

İnşaat-İş, Yapı&Yapı İnşaat’ın Libadiye İş Merkezi şantiyesinde çalışan üyelerinin gasbedilmek istenen ücretleri için şirketin Altunizade’deki merkezi önüne taşıdığı direnişinin 4. gününde de gözaltına maruz kaldıklarını açıkladı.

Yapı&Yapı İnşaat’ın prestijinin korunması için sıkı emir aldığı anlaşılan polisin gözaltısıyla bugün de en temel hakkımız olan ücretimiz için direnme hakkımız gasbedildi” diyen sendika, açıklamasında şunları belirtti:

“Üyelerimizin gasbedilmek istenen ücretleri için başlattığımız direnişin 4. gününde de 3. kez gözaltına alındık.

Daha önce Kayaşehir’deki şantiyesinde Kürt işçilerin kendi aralarında anadillerini konuşmalarını yasaklamasıyla gündeme gelen Yapı&Yapı İnşaat’ın Altunizade’deki merkezi önüne taşıdığımız direnişimizi, bugün, 4. gününde bildiri dağıtımıyla başlattık. Yemek saatinde de pankartımızı açarak sloganlarımızı haykırdık ve anında gözaltına alındık.

Yapı&Yapı’nın yüklenici olduğu Libadiye İş Merkezi şantiyesinde çalışan işçi kardeşlerimizle birlikte başlattığımız direnişin ilk gününde şantiye önündeydik. Fakat patronun çözümsüz tutumu ve polis amirinin aleni tehditlerle karşımıza çıkması üzerine direnişimizin 2. gününde genel merkezin bulunduğu Altunizade’de 1 saatlik teşhir eylemi yapacaktık. Eylemimiz başlar başlamaz polis hemen gözaltı gerçekleştirdi.

Yapı&Yapı’nın sırtını sağlam yerlere dayayan yandaşlardan biri olduğunu kanıtlarcasına aynı yerde dün de gözaltına alınmıştık.

Bugün de bildiri dağıtımından sonra pankartımızı açıp, sloganlarımızı haykırmaya başladığımız anda polis bir kez daha gözaltı yaptı.

Yapı&Yapı İnşaat’ın prestijinin korunması için sıkı emir aldığı anlaşılan polisin gözaltısıyla bugün de en temel hakkımız olan ücretimiz için direnme hakkımız gasbedildi.

Fakat ne patronlar ne onların devleti ve baskı aygıtları alın terimizin, emeğimizin gasbedilmesine seyirci kalacağımızı, gözaltı ve yıldırıcı duyarsızlıkla pes edeceğimizi düşünmesin! Dün de söyledik bugün de yineliyoruz: Tek bir kuruşumuzun patronların cebinde kalmasına izin vermeyeceğiz! Asla pes etmeyecek, sonuna kadar direneceğiz! Yandaş müteahhitlerin ve genel olarak patronlar sınıfı ve onların temsilcisi devletin karşısında sınıfımızın haklı davasının temsilcisi olarak sonuna kadar direneceğiz!”


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar