İnşaat-İş üyesi işçiler Beykent Avelon şantiyesinde direnişte

İnşaat-İş üyesi işçiler Beykent Avelon şantiyesinde direnişte

Beylikdüzü’nde bulunan, Adem Çelik Şirketler Grubu’na ait AVALON şantiyesinde çalışan İnşaat-İş üyesi 15 işçi, gasbedilen ihbar tazminatları için başlattıkları direnişin ilk gününde polis tarafından kalkanlarla darbedildi

Krizin ağır etkilerinin hissedildiği inşaat işkolunda birçok yerde işçiler en temel hakları olan ücret ve tazminatları için eylemler yapıyor. Bu adreslerden biri de Beykent Üniversitesi Avelon şantiyesi.

Adem Çelik Şirketler Grubu’na ait Beykent Üniversitesi Avalon şantiyesinde çalışan İnşaat-İş üyesi 15 işçi, gasbedilen ihbar tazminatları için bugün Adem Çelik Şirketler Grubu önünde eylem gerçekleştirdi. “Beykent patronunun gasbettiği haklarımızı alana kadar direneceğiz!” pankartı açarak ajitasyon ve sloganlarla patronları teşhir eden sendikalı işçiler, tüm hakları ödeninceye kadar eylemi sündüreceklerini belirttiler.

Sabah saat 10:00 sıralarında pankart, teşhir konuşmaları ve sloganlarla kısa bir yürüyüş yaparak şirket binası önüne gelen işçiler, her zaman olduğu gibi karşılarında polisi buldular.

“İnşaat işçisi köle değildir!”, “İşçiyiz, haklıyız, hakkımızı isteriz!”, “Direne direne kazanacağız!” sloganlarını haykıran işçiler, korumalarıyla binaya gelen Adem Çelik’in oğlunu da slogan ve teşhir konuşmalarıyla protesto ettiler.

Buradaki eylemin ardından Beykent Üniversitesi’ndeki şantiyeye geçen işçiler, burada da polis yığınağıyla karşılandılar. Patron da çalışan Türkmen işçileri şantiyeden çıkardı. Bina önünde pankartını açan işçileri polis kalkanlarla darbetti. Saldırıya sloganlarla yanıt veren işçiler, buradan da şirketin önüne yürüyerek geçti tekrar. Bir kez daha polisin kalkanlı engeliyle kaşılaşan işçiler eylem ısrarrını sürdürdü.

İnşaat-İş, direnişin tüm haklar kazanılıncaya kadar devam edeceğini vurgulayarak, yarın eyleme devam edileceğini duyurdu.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar