İnşaat-İş Yapı Holding’e karşı yeniden direnişe başlıyor

İnşaat-İş Yapı Holding’e karşı yeniden direnişe başlıyor

Yapı Holding yöneticilerinin sendika yöneticileri ve üyelerine saldırdığını açıklayan İnşaat-İş, bugün saat 15:00’te Holding binası önünde yeniden direniş başlatacağını duyurdu

İnşaat-İş, yönetici ve üyelerinin bugün Yapı Holding yönetimiyle yaptıkları görüşme fiziki saldırıya maruz kaldıklarını duyurarak, 6 Mayıs’ta başlatıp, verilen söz üzerine aynı gün içinde sonlandırdıkları direnişi saat 15:00’te yeniden başlatacağını duyurdu.

İnşaat-İş, 6 Mayıs’ta yüklenici firma Yapı Holding’e bağlı Erenköy Wescon şantiyesinde taşeron firma Arma Mekanik bünyesinde çalışan üç üyesinin gasbedilen hakları için Yapı Holding’in Beşiktaş’taki binası önünde direniş başlatmıştı. Direniş başlar başlamaz holding yöneticileri görüşme talep etmiş ve o görüşmede de tüm ödemelerin 2 gün içerisinde yapılacağı sözü verilmişti.

Bu söz üzerine kapı önünde başlayan direniş sonlandırılmıştı.

Sendika tarafından yapılan açıklamada, patron tarafının verdiği söz gereği de bugün şirket yöneticileriyle bir araya geldikleri ve o görüşmede verilen sözün aksine çözümsüzlüğün dayatıldığını, sonra da fiziki şiddete başvurulduğunu belirterek, şunları ifade etti:

Sendika yöneticilerimiz ve işçi arkadaşlarımız patron tarafının sözü üzerine bugün şirket yönetimiyle görüşmeye gitti. Görüşme boyunca gerilimi yükselten, ödeme yapmamak için bin dereden su getirme yoluna giden patron temsilcileri sendika yöneticilerimizin bu tutuma tavır alması üzerine gerçek niyetlerini belli ederek hakaret ve fiili saldırıya giriştiler.

 

Sendika yöneticilerimiz ve şirket yöneticileri arasında arbede çıktı.

 

Burada Yapı Holding’in işçinin emeği üzerinden semiren patronlarına sesleniyoruz: Emek gücümüzün karşılığı olan tek bir kuruşu bile size bırakmayacağız! Akıttığımız alın terinin karşılığı olan ücretimiz ve diğer haklarımızın hepsini söke söke alacağız.

 

İşçiye ve emeğin haklarını savunmak dışında bir amacı ve çıkarı olamayan sendika emekçilerine el kaldırmanın nasıl bir anlamı olduğunu size direnişimizle göstereceğiz!

 

Tüm basın emekçilerini, işçi ve emekçileri, dostlarımızı bu pervasızlık karşısında tutum almaya, saat 15:00’ye Yapı Holding önünde başlatacağımız direnişte yanımızda olmaya davet ediyoruz.

 

Yer: Yapı Holding Genel Merkezi önü
Tarih: 09.05.2019
Saat: 15.00
Adres: Çilekli Cad. Gazeteci Ümit Deniz Sok. No:2 3. Levent Beşiktaş/İstanbul


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar