İnşaat İş, Yapı&Yapı önünde direnişte

İnşaat İş, Yapı&Yapı önünde direnişte

Kürtçe’yi yasaklamaya çalışan firma şimdi de işçilerin ücretlerini ödemiyor

Geçtiğimiz günlerde Kayaşehir’deki şantiyesinde Kürt işçilerin kendi aralarında Kürtçe konuşmasını yasaklamasıyla hatırladığımız Yapı&Yapı İnşaat bu kez de Libadiye İş Merkezi şantiyesinde çalışan işçilerin ücretlerini gasp ediyor. 7 işçinin ücretlerini gasp eden firma önünde direnişe geçen İnşaat İşçileri Sendikası’nın konuyla ilgili yazısını yayınlıyoruz:

 

Kürtçe yasağından hatırladığımız Yapı&Yapı İnşaat’ın Libadiye’de bulunan şantiyesindeki ücretlerini alamayan üyelerimizle birlikte direnişe geçtik.

 

Yurtsever Elektrik isimli taşeron firmanın iflas etmesiyle yaklaşık olarak 2 aydır ücretlerini alamayan 7 üyemiz, ücretlerinin bir an önce ödenmesi için 3 günlük iş durdurma kararı almıştı. Bugüne kadar yapılan görüşmelerde çözüme yönelik adım atmaktan uzak bir tavır takınan YAPI & YAPI İNŞAAT yetkilileri dün sendikamızın Twitter hesabından yayınlanan eyleme çağrı videosunun ardından işçi arkadaşlarımızı görüşmeye davet etmiştir. Yapılan görüşme esnasında YAPI & YAPI İNŞAAT yetkililerinin seslerini yükseltmeleri üzerine şantiye temsilcisi arkadaşlarımız masaya vurarak kalkmış, “bize bağıramazsınız, şov yapmayın” diyerek görüşmeyi terk etmiştir.

 

Daha sonra arkadaşlarımızı telefonla arayarak yeniden görüşme talebinde bulunan Yapı & Yapı İnşaat firması, “Yarın 10.00’da eylemdeyiz!” cevabını almıştır.

 

Bu sabah direniş alanına geldiğimizde “asgarileri ödeyelim eylem yapmayın gerisi hallederiz” diyen YAPI & YAPI İNŞAAT yetkililerinin önerisini kabul etmedik.

 

İşçi sınıfının sırtından geçinen asalaklara gereken cevap işçi arkadaşlarımız tarafından verilmiştir.

 

Yaşasın Örgütlü Mücadelemiz!

 


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar