İnşaat işçisinden patrona: Haddinizi bileceksiniz!

İnşaat işçisinden patrona: Haddinizi bileceksiniz!

Genyap’ın 4.Levent’teki Wen Levent Rezidans inşaatında çalışan İnşaat-İş üyeleri ödenmeyen ücretleri için iş bırakıp, şantiyeyi terketmedi. Ana firmayla sendika temsilcilerinin yaptıkları görüşmeler uzlaşmayla sonuçlanarak, ücretlerin bir kısmı ödendi.

Genyap’ın 4. Levent’teki Wen Levent Rezidans inşaatında çalışan İnşaat-İş üyelerinin ödenmeyen ücretleri için firma yetkilileriyle sendika temsilcilerinin yaptığı görüşmeler uzlaşmayla sonuçlandı, ücretlerin bir kısmı ödendi.

İnşaat-İş, ücretleri ödenmediği için iş bırakan üyelerinin patronla yaptıkları telefon görüşmesinin kayıtlarını da yayınlayarak “Ücret hakkı yaşam hakkıdır!” dedi.

Sendika temsilcilerinin de çalıştığı şantiyede işçilerin tutum alması ve yapılan görüşmeler sonucu ücretlerin bir kısmı ödendi.

Görüntülerde işçilerin ücret hakkı için iş bıraktıkları görülüyor. Telefonla patronla konuşan işçinin tehditlere maruz kaldığı, bu tehditlere pabuç bırakmayacağını söylediği duyuluyor. Patronun bugün saat 17:00 itibariyle ücretleri yatıracağını söylediği, yüklenici firmadan para aldığı halde halen ücretleri yatırmadığı belirtilerek, kendileri gibi limitsiz kredi kartlarına sahip olmadıklarını, bayram arifesinde ücretlerin ödenmemesi gibi bir tutuma asla rıza göstermeyecekleri ifade ediliyor.

İşçilerin patrona dönük oldukça öfkeli oldukları görülen görüntülerde işçiler hakları olanın ödenmemesi durumunda şantiyeyi terketmeyeceklerini söyleyerek, “haddinizi bileceksiniz” diyorlar.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar