İnşaat-İş’ten dayanışma çağrısı

İnşaat-İş’ten dayanışma çağrısı

İnşaat-İş, Yapı&Yapı İnşaat önünde bugün saat 13:00’te yapacağı eylem için dayanışma çağrısında bulundu

Üyelerinin ücretlerinin Yapı & Yapı İnşaat tarafından gasp edilmesine karşı 4 gün önce direnişe başlayan ve bu süre içinde 3 defa gözaltı saldırısıyla karşılaşan İnşaat-İş, bugün yapacağı eylem öncesinde dayanışma çağrısında bulundu.

En temel hakkımız olan ücretlerimiz için başlattığımız direnişin dördüncü gününde üçüncü kez gözaltına alınarak en temel hakkımız olan ücret hakkının sadece patron tarafından değil patron-polis işbirliğiyle gasp edilmesine tanık oluyoruz” diye belirten sendika açıklamanın devamında şunları vurguladı:

Yapı & Yapı’nın sırtını sağlam yerlere dayayan yandaş firmalardan biri olduğunu kanıtlayan bu gözaltı saldırısına karşı yapılacak en güçlü çıkış dayanışma ve birlikte mücadele etmekten geçmektedir.

Kurulduğundan bugüne kadar işçi sınıfının pratik, sonuç alıcı ve militan mücadelesinden taviz vermeyen sendikamızın ve üyelerimizin mücadele hattı bugünden sonrada bu çizgi üzerinden ilerleyecektir.

Ne devletin baskı ve zor aygıtları ne de siyasi iktidarın şemsiyesi altında kendini mutlak güç sanan yandaş patronların karşısında emeğimizi de alın terimizi de sömürerek gasp etmesine seyirci kalmayacağız.

Dün de söyledik bugün de yineliyoruz: Tek bir kuruşumuzun patronların cebinde kalmasına izin vermeyeceğiz! Asla pes etmeyecek, sonuna kadar direneceğiz! Yandaş müteahhitlerin ve genel olarak patronlar sınıfı ve onların temsilcisi devletin karşısında sınıfımızın haklı davasının temsilcisi olarak sonuna kadar direneceğiz!

Sendikamızla ve ücretleri gasp edilen üyelerimizin haklı mücadelesiyle dayanışmak için tüm ilerici, emekten ve mücadelen yana kesimleri bugün Yapı & Yapı İnşaat’ın Altunizade’deki merkez binası önünde saat 13.00’da yapacağımız eyleme davet ediyoruz.

Karşı taraflı kendi çıkarlarını korumak adına devletin tüm baskı ve aygıtlarını da kullanarak biz işçilerin haklarını gasp etmeye çalışıyor. Bizimde gücümüz birliğimizden ve dayanışmadan geçiyor; tarih göstermiştir ki işçi sınıfının birlik, mücadele ve dayanışması karşısında hiçbir gücün kazanmamıştır, kazanamayacaktır.

Bu sefer de kazanamayacaklar…


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar