İnşaat-İş’ten Emaar’da bildiri: Derhal ücretli izin!

İnşaat-İş’ten Emaar’da bildiri: Derhal ücretli izin!

İnşaat-İş Emaar şantiyesi önünde bildiri ve konuşmalarla “derhal ücretli izin verilsin” dedi. Sendika ayrıca, Emaar yönetimiyle önceki gün yapılan görüşmeden sonra atılan kimi iyileştirme adımlarına dair de bilgiler paylaştı

İşçilerin çalışma koşullarının koronavirüs açısından nasıl bir risk taşıdığını teşhir eden videolarla seslerini duyurmaya çalıştıkları ve İnşaat-İş temsilcilerinin önceki gün yönetimiyle bir görüşme gerçekleştirdiği Emaar’da bugün kısmi önlemlerin alındığı görüldü. Emaar yönetimiyle önceki gün yapılan görüşmeden sonra İnşaat-İş, sorunun kısmi çözümlerle çözülemeyeceğini belirterek, ücretli izin talebinin kolektif bir tutuma dönüşmesi için çalışmalarını yürüteceğini belirtmişti.

Bugün hem Emaar yönetiminin sendikanın da isteğiyle gerçekleştirdiği düzeltmeleri hesaplarından paylaşan İnşaat-İş, hem de şantiye girişinde dağıttığı bildiriler ve yaptığı konuşmalarla “işçiler derhal ücretli izne çıkarılsın” dedi. Sendika işçilerin bu koşullarda İSG yasasına göre “çalışmaktan kaçınma hakları” olduğunu anlattı.

İnşaat-İş, Emaar’da yapılan iyileştirmelere ilişkin de gerek yemekhanede gerekse asansör sırasında sosyal mesafe kuralı gereği yapılan düzenlemeleri paylaştı.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar