Interpol tarafından aranan 3 IŞİD’li tahliye edildi

Interpol tarafından aranan 3 IŞİD’li tahliye edildi

Geçen Ocak ayında Bursa’da gözaltına alınan 3 IŞİD’li, ilk duruşmada tahliye edildi.

Suriye’de cihatçı IŞİD örgütü bünyesinde faaliyette bulundukları kaydedilen Houda Z., Malika B. ve Fatıha T. ile onlara yardım ve yataklık ettiği iddia edilen Kazım A., geçen ocak ayında Bursa’da Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü polisi tarafından yapılan operasyonla gözaltına alındı. Interpol tarafından mavi ve kırmızı bültenle arandıkları saptanan Fransa vatandaşı 3 kadın ile Kazım A., çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bursa 10’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde haklarında ‘silahlı terör örgütü üyesi olmak’ ve ‘resmi belgede sahtecilik’ suçlarından 10’ar yıl hapis cezası istemiyle dava açılan Houda Z., Malika B. ve Fatıha T. ile Kazım A., hakim karşısına çıktı. 3 kadın da suçlamaları kabul etmediğini belirterek, tahliyesini isterken, Kazım A. ise savunma yapmayarak susma hakkını kullandı.

TAHLİYE EDİLDİLER

DHA’nın haberine göre mahkeme heyeti, sanıklar Houda Z., Malika B. ve Fatıha T.’ye kent ve yurt dışına çıkış yasağı koyarak, 15 günde bir en yakın polis merkezine gidip imza vermeleri şartıyla tahliyelerine karar verdi. Kazım A.’nın ise tutukluluk halinin devamına karar verilerek duruşma ertelendi.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar