İstismarcıya 25 yıl ceza veren mahkeme, tutuklama kararı çıkarmadı!

İstismarcıya 25 yıl ceza veren mahkeme, tutuklama kararı çıkarmadı!

Tarsus’ta bir çocuğa cinsel istismarda bulunan Kuran kursu hocası M.D.’nin yargılandığı davada sanığa 25 yıl hapis cezası verilirken tutuklanması yönünde karar verilmedi!

İstanbul Küçükçekmece’de 5 yaşındaki kız çocuğunun cinsel istismar saldırısına uğramasına dönük toplumsal tepkiler devam ederken, Mersin’in Tarsus İlçesi’nde bugün görülen bir çocuk istismarı davasında mahkeme oldukça ilginç bir karara imza attı!

Tarsus’ta 2015’te E.S. isimli bir çocuğun Kuran kursu hocası M.D. tarafından cinsel istismara uğramasına ilişkin görülen davanın bugünkü karar duruşmasında mahkeme istismarcı imama 25 yıl hapis cezası verdi; fakat ne hikmetse tutuklama kararı çıkarmadı!

Tarsus 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın bugünkü duruşmasına da öncekilerde olduğu gibi katılmayan tutuksuz yargılanan Kuran kursu hocası hakkında mütalaasını sunan savcı, M.D.’nin “Cinsel istismar” ve “Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından toplam 53 yıla kadar hapsini ve cezanın üst sınırdan verilmesini istedi.

Ardından kararını açıklayan mahkeme ise aynı gerekçeyle sanığa 25 yıl ceza verdi. Mahkeme sanığın tutuklanması yönünde ise karar almadı.

Mahkemenin bu tutumu istismarcı hocanın sırtını nerelere dayandırdığı sorusunu bir kez daha gündemleştirirken, avukatlar bu garip sonuca ilişkin itirazda bulunacaklarını açıkladı.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar