İTÜ’de soruşturma ve güvenlik terörü!

İTÜ’de soruşturma ve güvenlik terörü!

İTÜ Rektörlüğü, özel kantinlere dönük boykot devam ederken öğrenciler hakkında soruşturma başlattı, en az dört öğrencinin hem de sınav döneminde soruşturma tamamlanıncaya kadar okula girmesi yasaklandı!

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde (İTÜ) özel şirketlere ait kantinlerdeki fiyatlara tepki göstererek boykot örgütleyen öğrenciler, özel güvenlik teröründen sonra bir de soruşturma terörüne uğradı, sınav döneminde en az dört öğrencinin soruşturma bahanesiyle okula girmesi yasaklandı!

Soruşturma ve okula giriş yasağı kararı İTÜ Dayanışması’nın Twitter hesabından duyuruldu. Duyuruda ayrıca İTÜ Soruşturma Komisyonu Başkanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa S. Yazgan imzalı soruşturma bildirimi ve okula giriş yasağı kararı da paylaşıldı.

İTÜ Dayanışması, hukuksuz karara “İTÜ hukuksuz ve keyfi uygulamalara devam ediyor. En az 4 arkadaşımıza soruşturma açılmış ve “soruşturma sürecinde okula girmeleri yasaklanarak” finallere girmeleri engelleniyor. #İtüdeGüvenlikTerörü son bulsun!” ifadeleriyle tepki gösterdi.

İTÜ’lü öğrenciler örgütlemeye çalıştıkları boykot kapsamında özel kantine alternatif kantin organize etmişler, gerçekleştirdikleri forumla nasıl bir hat izleyeceklerini tartışmışlardı. Rektörülüğün bu kararına tepki gösteren öğrenciler, bundan sonra yapabilecekleri konusunu da tartışıyorlar.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar