İzmir’de 10 Ekim anması

İzmir’de 10 Ekim anması

10 Ekim Ankara Gar Katliamı için İzmir Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde anma etkinliği düzenlendi

İzmir “Emek ve Demokrasi Güçleri” 10 Ekim’de bombanın patladığı 10:04’te Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde katliamda hayatını kaybedenler için anma etkinliği düzenledi.

DİSK, KESK, TMMOB, TTB, 10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği tarafından yapılan basın açıklamasında “Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi 3 Ağustos günü 10 Ekim Ankara katliamı davasında kararını açıkladı. Yargı süreci hızla bitirilmek istendi. Yargının tutumu ve açıklanan karar katliamın gerçek faillerinin kimler olduğuna dair kuşkumuzu daha da büyüttü” denildi.

Basın açıklaması,  “Barış karanfillerimize ve ailelerine verdiğimiz sözü 3. Yıldönümü vesilesiyle bir kez daha yineliyoruz: Barış özleminiz yerine gelinceye kadar mücadelemiz bedeli ne olursa olsun devam edecektir. Gerçek katiller ortaya çıkarılıncaya ve gerçek adalet yerini buluncaya kadar and olsun ki durup dinlenmeyeceğiz, geri çekilmeyeceğiz, yılmayacağız. Affetmeyeceğiz, unutmayacağız, unutturmayacağız.” ifadesi ile son buldu.

Anma sırasında kitle sık sık “Katil İŞİD, işbirlikçi AKP!”, “Faşizme ölüm, halka hürriyet!”, “sözümüz var, barış gelecek!” sloganları gür biçimde atıldı.

Anmada, 10 Ekim Katliamı’nda hayatlarını kaybedenlerin tek tek isimleri okundu.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar