İzmir’de polisin dövdüğü esnaf hayatını kaybetti

İzmir’de polisin dövdüğü esnaf hayatını kaybetti

İzmir Kadifekale’de polisin darp etmesi sonrası kalp krizi geçiren Mehmet Şerif Coşkun tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti

İzmir Kadifekale’de GBT yapmak isteyen polislere “arabamı park edip geleyim” dediği için darbedilen, biber gazı sıkılan ve o esnada üst üste kalp krizi geçiren mahalle esnafı Mehmet Şerif Coşkun hayatını kaybetti.

Coşkun, 13 Kasım’da Motosikletli Polis Timleri (Yunus) tarafından GBT yapılmak istenmişti. Ailesiyle beraber yıllardır mahallede esnaflık yapan Coşkun, aracını park edip geleceğini söylemesi üzerine polisler tarafından öldüresiye dövülmüş, biber gazı sıkılmış ve bu esnada da kalp krizi geçirmiş, Coşkun’un ailesi polis şiddetine karşı suç duyurusunda bulunmuştu.

Mezopotamya Ajansı’nda (MA) yer alan habere göre, olayın tanıklarından Mahsun Öztekin, altı polisin yaşamını yitiren Mehmet Şerif Coşkun’u darp ettiğini söyledi.

Öztekin, yaşananları şöyle anlatmıştı:

“Arkadaşım Şerif 25 yaşında. Çocukluğundan beri Kadifekale’de yaşıyor. Ailesiyle birlikte bakkal işletiyor. Cuma günü dükkanındaydı. Arabayı park etmek için çıkmıştı.

“O esnada yunus polisler geldi ve GBT yapmak istediklerini söyledi. Şerif de ‘Arabayı park edeyim, yaparsınız’ dedi. Altı yunus polisi hiçbir şey yapmadığı halde Şerif’i araçtan indirip dövemeye başladı. Yerde yatarken biber gazı sıkıp, tekmelediler.

“Olay esnasında kalabalık oluştu, bizler polislerin şiddetini durdurmaya çalıştık. Fakat bize de şiddet uyguladılar.

“Tüm bunları telefonuyla kameraya çeken arkadaşımın elinden telefonu alıp, görüntüleri sildiler. Daha sonra ben bir kaç dakikalık video çektim. Bunu da silmek istediler ama telefonumu vermedim.”

 


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar