İzmir’de yaşanan kadına şiddetin takipçisi olalım!

İzmir’de yaşanan kadına şiddetin takipçisi olalım!

İzmir’de, plakası açıkça görünen bir aracın önünde gerçekleşen mide bulandırıcı kadına şiddetin görüntüleri sosyal medyada yayılmaya çalışılarak cezasız kalmaması için gündemleştiriliyor

28 Kasım günü yayınlanan, kadın ve erkek tartışırken erkeğin yumruklarını sıkarak beden diliyle az sonra gerçekleşecek şiddetin sinyallerini verdiği görüntülerle başlayan video, tartışmanın devam etmesiyle erkeğin kadına önce arabanın kapısıyla vurması, ardından boğazını sıkarak tokat atması, kadının karşılık vermesi üzerine tekme ve yumruklarla kadını dövmesi ile devam ediyor.

Videoyu yayınlayan twitter kullanıcısı Yaşar Kartun’un ifade ettiği üzere, görüntülerden sonra kadın, araçtaki 2. Bir erkek ile birlikte şiddet uygulayan saldırgan tarafından zorla araca bindirilerek götürülüyor.

Kartun, yaşanan vahşi saldırıyı “Videoyu kız kardeşim çekmiş, ses, bağırışa çıkmış önce tartışıyorlarmış. Video zaten yarıda kesiliyor vurmaya başlayınca. Onun da 2 aylık bebeği var inip müdahale edememiş, bağırmaya başlayıp polisi aramış. Araçta bir erkek daha varmış 5-10 saniye içinde zorla bindirip götürmüşler.” cümleleriyle özetliyor.

Olay anında videoyu kaydeden ve bağırarak yardım çağıran kız kardeşinin ihbarı üzerine gelen poils ekiplerine video gösterilerek aracın plakasının verildiğini söyleyen Kartun, olay sonrasında işlem başlatılıp başlatılmadığına dair bilgileri olmadığını aktarıyor.

Şiddetin cezasız kalmaması için sosyal medyadan görüntüleri paylaştığını belirten Kartun, “Bu erkek müsveddesinin gereken cezayı en ağır şekilde almasını sağlayınız” açıklamasıyla yayınladığı videoyu bakanlık ve emniyet hesaplarına ulaştırmaya çalışıyor.

 

 

 


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar