‘Kadın düşmanı yargı paketine hayır!’

‘Kadın düşmanı yargı paketine hayır!’

‘Kadın düşmanı yargı paketine hayır!’ diyen Kadınlar Birlikte Güçlü, ‘Kadın Cinayetlerini ACİL ÖNLE’ kampanyası kapsamında 27 Ekim Pazar günü saat 15:00’te Kadıköy Süreyya Operası önünde basın açıklaması yapacak

Birçok devrimci ve feminist kadın örgütü ile bireyin bir araya gelerek oluşturduğu Kadınlar Birlikte Güçlü, ‘Kadın Cinayetlerini ACİL ÖNLE’ kampanyası kapsamında bir araya gelerek, kadın düşmanı yargı paketini protesto edecek.

27 Ekim Pazar günü saat 15:00’te Kadıköy Süreyya Operası önünde yapılacak basın açıklaması için çağrı yapan Kadınlar Birlikte Güçlü şunları belirtti:

Biz Kadın Cinayetlerini ACİL ÖNLEyin dedikçe kadınların hayatlarını iyice tehlikeye atan, şiddeti hayatlarımıza musallat eden düzenlemelerle karşı karşıya kalıyoruz!

 

Kadınların nafaka hakkını gasp etmeye yeltenen, farklı kesimlerden kadınların isyanıyla defalarca püskürttüğümüz ‘çocuk istismarcılarına affı’ yeniden gündeme getiren ikinci yargı paketi de böylesi bir düzenleme… 

 

Kadınları ekonomik olarak güvensizleştirerek şiddet dolu evliliklere mahkum ettiği yetmediği gibi 15 yaş altında evliliği, yani çocuk istismarını da meşrulaştırıyor!

 

Sonuç tam bir ikiyüzlülük: Kızlar çocuk yaşta evlendirilecek, istismarcılar bir şekilde affedilecek, bir gün şiddetten uzaklaşmak için boşanmaya kalktıklarında da “kendi imkanlarınla geçin” denecek! Buna daha kaç defa #hayır dememiz gerekecek??” çağrısı çerçevesinde bir araya geliyoruz.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar