Kadına şiddet uygulayanlar serbest bırakılırken…

Kadına şiddet uygulayanlar serbest bırakılırken…

Semiye Eylence boşandığı eşi Recep Yılmaz tarafından zorla bindirildiği araçta ve sonrasında kapatıldığı kulübede 4 saat boyunca işkence gördü, karakolda kendisine “yakalansa da serbest bırakılır” denildi, o çaresizlikle sosyal medyadan yardım istedi!

Kadına şiddet uygulayanların cezaevinden çıkarıldığı bu günlerde Semine Eylence eski eşi Recep Yılmaz tarafından sokak ortasında araca bindirilerek, dövüldü, bir kulübeye hapsedildi, kendisi ve akrabalarının öldürüleceğiyle tehdit edildi. Daha sonra çevredekilerin sesini duymasıyla kurtarılan kadın, karakolda verdiği ifade verdi. Karakolda kendisine güven verecek bir yaklaşım görmediği için  (Polis Semine’ye ‘ifadesini alıp yine bırakırlar’ dedi!) sosyal medya üzerinden yapılan işkencelerin vücudunda bıraktığı izleri de göstererek, “Yardım edin dayanacak gücüm kalmadı!” diye çağrıda bulundu.

Kadın katillerinin güç aldıkları son infaz düzenlemesiyle zamanlama olarak da kesişen bu olay bundan sonra olabilecekler konusunda da önemli bir uyaran oldu!

4 saat boyunca kendisine işkence yapan Recep Yılmaz’ın tutuklanmadığını, gözaltına alınmadığını vurgulayarak sosyal medyadaki çağrısının sebebini de ortaya koyan Semine, karakolda tutanağa da giren ifadesinde yaşadıklarını şöyle anlattı:

Recep Yılmaz ile şiddetli geçimsizlik nedeniyle 4-5 yıldır ayrıyız. 1 yıl önce boşanmamız gerçekleşti. Eşim buna rağmen sürekli beni rahatsız etmekte. 14.04.2020 günü saat 06.45 sıralarında ben işe giderken beyaz bir araç ile eski eşim yanıma yaklaştı ve beni zorla arabaya bindirdi. Araç içerisinde bana vurmaya başladı. Sonra beni bir kulübeye götürdü. Burada bana, ‘Çocuklarla aramı bulacaksın, benim yuvamı kim dağıttı söyleyeceksin, aileni sülaleni hepsini öldüreceğim’ gibi şeyler söyledi. Boynumu sıktı, tişörtümü yırttı. Bana silah çekti, ‘buradan ölün çıkar, seni öldürürüm’ dedi. Daha sonra ben bağırdım. Tanımadığım bir kişi gelip beni kurtardı.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar