Kadınlar sosyal medyaya sığınıyor!

Kadınlar sosyal medyaya sığınıyor!

Eğitim-Bir-Sen Diyarbakır 1 Nolu Şube Başkanı Yunus Memiş’in taciz- tecavüz- ölüm tehditlerine maruz kaldığı ve Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptığı başvurusunun yanıtsız bırakıldığını belirten bir kadın sosyal medyadan yardım çağrısı yaptı

Kadınlar da Rabia Naz’ın babası gibi çocuğunu kaybeden aileler de “adalet” denilen şeyi sosyal medyada aramak zorunda kalıyor; yardım çağrılarını devletin resmi kurumlarına değil, toplumsal nabzın attığı başka mecralardan, bizzat topluma yapıyor.

Bu yönelimin son örneği de Eğitim-Bir-Sen Diyarbakır 1 Nolu Şube Başkanı Yunus Memiş’in taciz- tecavüz- ölüm tehditlerine maruz kaldığı ve Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptığı başvurusunun yanıtsız bırakıldığını belirten bir kadın oldu. Öldürülmekten korktuğu için gerçek kimliğini açıklamayan kadın, Betül Gülçiçek adına açtığı hesapta, Memiş’in kendisine yolladığı tehdit mesajlarıyla birlikte yaşadıklarını paylaşarak, yardım istedi.

Daha sonra açıklama yapan Memiş de AKP’lilerin ünlü deyimiyle “itibar suikastına” maruz kaldığını belirtip, meseleyi PKK’ye bağladığı tehditler savurdu! Belli ki Memiş, ‘Gülçiçek’e yazdığı mesajlardan da anlaşılacağı gibi savcının yakın arkadaşıydı, dahası ne derse onun hakikat olarak kabul edileceğini bilen bir AKP kadrosuydu! İşin içine PKK’li şebeke olayını da katınca kimse ona dokunmayacağı gibi; suçlu da tecavüz ve ölüm tehditleri alan kadın olacaktı!

Tecavüz ve ölüm tehdidi

Yeni açılmış sosyal medya hesabı üzerinden Adalet Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, İnsan Hakları Derneği (İHD), gazeteciler ve birçok kadın kurumunun resmi hesaplarını etiketleyerek paylaşım yapan Gülçiçek, Memiş’in kendisine gönderdiği taciz ve ölüm tehdidi içerikli “Seni benim elimden kim alacak, eğer o yanlışı yaparsan seni öldürürüm. Eğer o konuşmalar bir yere sızarsa savcıya giderse yaşatmam seni. Ben elimi bile sürmem ama yapacak çok adam var etrafımda. Savcılıkta çok dostlarım var sana inanacaklarını mı sanıyorsun. Her zaman ki yere gel yarın gelmezsen biliyorsun olacakları” mesajlarını paylaştı.

Açtığı hesaptan ekran görüntüleriyle birlikte 13 paylaşım yapan kadın, aynı zamanda Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayette bulunduğunu ancak Memiş’in ifadeye dahi çağrılmadığı bilgisini paylaştı.

Memiş’in iddiası

Sosyal medyada kısa sürede yayılan iddialara kişisel hesabından yanıt veren Memiş ise iddiaları pişkince yalanladı, tehditler savurdu. Memiş, sosyal medya hesabında paylaştığı yazıda, telefonundaki profil resminin çalındığını savunarak, “Telefonda bulunan profil resmim çalınarak, farklı bir telefona eklenmiş. Benim telefon numaramdan yazışma yapılıyor gibi, yazışmalar yapılmış. Bir kadını whatsapp’dan tehdit ediyormuşum süsü verilmiş” diyerek bu kişi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağını belirtti.

Tehdit etti

Suçlamalara karşı, “İlimizde eğitim barışını bozan, sendikamızı ve taşıdığımız değerleri hedef alan eğitim yöneticilerinin ve çetesinin sürekli trol hesaplar açarak insanlara iftira attığını tüm Diyarbakır ve Türkiye yakından takip etmektedir. Önümüzdeki günlerde başta il müdürü olmak üzere, il müdürünün yanında itibar suikastı yapan kişiler hakkında isim isim açıklama yapacağım ve bunların maskesini düşüreceğim” diyerek tehditlerde bulunan Memiş’in, PKK’ye ve destekçilerine yıllardır boyun eğmediğini belirtmesi de dikkat çekti.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar