Kadınların kararlılığı Beyoğlu Kaymakamlığı’na yasağı kaldırttı

Kadınların kararlılığı Beyoğlu Kaymakamlığı’na yasağı kaldırttı

Beyoğlu Kaymakamlığı, 25 Kadın eylemine dönük dün ilan ettiği yasağı, kadınların kararlılıkları ve “Taksim’e çıkacağız” ısrarı üzerine kaldırıldı

Pek çok kadın örgütü ve kadın hakları savunucusunun bir araya gelerek oluşturduğu Kadınlar Birlikte Güçlü, bu akşam saat 19:00’da Taksim Tünel Meydanı’nda yapılacak 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü etkinliğine konulan Kaymakamlık yasağının yapılan görüşmeler sonucunda kaldırıldığını duyurdu.

Kadınlar, Beyoğlu Kaymakamlığı’nın dün herhangi bir gerekçe de öne sürmeden etkinliği yasaklamasından sonra yasağa rağmen alanda olacaklarını duyurmuş, geri adım atmayacaklarını vurgulamışlardı.

Kadınların ısrarlı tutumları ve oluşturdukları güçlü toplumsal güç kadın düşmanı politikalarla sembolize olan devlet erkine geri adım attırdı.

Kadınlar Birlikte Güçlü yasağın kalktığını sosyal medyadan yaptığı “Kadın mücadelesi ve dayanışması kazandı, yapılan görüşmeler sonucu 25 Kasım yasağı kalktı! 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde birlikte yürümek için saat 19.00’da Tünel Meydanı’nda buluşuyoruz, haydi gel, gel!” açıklama ve çağrıyla duyurdu.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar