Karadeniz bu hale getirildi!

Karadeniz bu hale getirildi!

HES’lerle donatılan, yeşili maden ocakları ya da duble yollar için yağmalanan Karadeniz’de seller artık kitlesel bir can güvenliği tehdidi haline geldi.

Her deresine HES kondurulan, güzelim yeşili maden ocakları ve duble yollar için yağmalanan Karadeniz’den ardı ardına sel ve toprak kaymaları haberleri geliyor. Eskiden de iklimi ve coğrafi yapısıyla benzer felaketlere açık olan bölgenin gelinen noktada yaşam alanı olmaktan çıkmaya doğru sürüklendiği anlaşılıyor.

Dün akşam Ordu’da başlayan şiddetli sağanak yağışın ardından ortaya çıkan manzara bunun tipik ifadesi.

Şiddetli yağmur nedeniyle Fatsa Organize Sanayi Bölgesi sular altında kaldı. Cinli Deresi’nin taşmasıyla birlikte birçok ev ve iş yerini su bastı, 10 araç su altında kaldı, yollarda çökme meydana geldi. Birçok köye ulaşımın sağlanamadığı öğrenildi.

Ünye’de ise şiddetli yağışların meydana getirdiği taşkın sonucu 4 köprü yıkıldı, karadeniz sahil yolu çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı. Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, 165 kişinin mahsur kaldığını ifade etti.

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, ‘Sabah saatlerinde başlayan yağmur aralıksız devam ediyor. Üst bölgelerdeki mahallelerde sıkıntı var. Bir tekstil fabrikasında 165 kişi kurtarılmayı bekliyoruz. AFAD ekipleri bölgede tahliye işlemlerine başladı. 4 köprü yıkılmış vaziyette. Büyük bir afet var’ diye konuştu.

Fındık bahçelerinde çalışan yüzlerce işçi ölümle burun buruna gelirken, Ünye’de de bir tekstil fabrikasında çalışan 165 işçi mahsur kaldıkları yerden saatler sonra tahliye edilebildi.

 


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar