Kars Belediyesi’ne kayyım, HDP’lilere saldırı!

Kars Belediyesi’ne kayyım, HDP’lilere saldırı!

Kars Belediyesi Eş Başkanı Ayhan Bilgen, “Kobanê soruşturması” kapsamında tutuklanmasının ardından İçişleri Bakanlığı’nın kararıyla görevden alındı, yerine Kars Valisi Türker Öksüz’ün kayyum olarak atandı, açıklama yapmak isteyen HDP’lilere polis saldırdı

Kars Belediyesi’ne kayyum atamak için kılıf yaratmakta kıvranan burjuva devlet Kars Belediyesi Eş Başkanı Ayhan Bilgen’in Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü “Kobanê soruşturması” kapsamında tutuklanmasını hızla fırsata dönüştürerek, planını gerçekleştirdi. Bilgen İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla görevden alındı. Dün KCK soruşturması kılıfıyla başlatılan operasyonda da HDP’li Belediye Eş Başkanı Şevin ve Alaca, belediye başkan yardımcıları ve il genel meclis üyelerinin de aralarında olduğu 19 kişi gözaltına alınmıştı.

Bu operasyonlar ve görevden almaların arkası her zaman olduğu gibi Kars Valisi Türker Öksüz’ün kayyum olarak atanmasıyla geldi.

HDP Kars İl Örgütü durumu tepki göstermek amacıyla belediye binası önünde açıklama yapmak istedi.

HDP’li vekiller Dersim Dağ ve Habip Eksik’in de bulunduğu kitle, belediye binası önüne alınmadı. Ablukaya alınan belediye binasına HDP’lileri yaklaştırmayan polis, aralarında vekillerin de olduğu HDP’lilere saldırdı.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar