Kartal’da atölye yangını: İki işçi hayatını kaybetti

Kartal’da atölye yangını: İki işçi hayatını kaybetti

Kartal’da 6 katlı bir binanın bodrum katında bulunan mobilya atölyesinde saat 05:45 sıralarında çıkan yangında iki işçi hayatını kaybederken, dördü yaralandı

Üç kuruş harcamaktan kaçınılarak gerekli işçi sağlığı ve güvenliği önlemleri alınmadığı, denetimler yapılmadığı için sayısal olarak düşmek bir yana hemen tüm işkollarına yayılarak çoğalan iş cinayetlerinden biri de Kartal’da bulunan bir mobilya atölyesinde yaşandı. 6 katlı bir binanın bodrum katında bulunan atölyede saat 05:45 sıralarında çıkan yangında iki işçi hayatını kaybederken, dördü de yaralandı.

Hayatını kaybeden işçilerin kimlik bilgilerine ulaşılamadığı açıklandı. Yangının çıktığı saat de düşünüldüğünde belli işçiler orada kalıyorlardı ve büyük olasılıkla da otumu olmayan göçmen işçi ya da şehit dışından gelen gurbetçi işçilerdi!

İtfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangında dumandan etkilenen ve polis ekiplerinin yardımıyla dışarı çıkarılan 6 kişi ambulanslara Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Tedavi altına alınan 6 kişiden 2’i yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Kaymakamlıktan açıklama

Yangınla ilgili kaymakamlıktan şu açıklama yapıldı:

Bugün saat 05.45’te İlçemiz Topselvi Mahallesindeki atlı katlı binanın bodrum katında bulunan işyerinde, henüz tespit edilemeyen bir nedenle yangın meydana gelmiştir.

 

Yangın, olay yerine sevk edilen itfaiye ekiplerince söndürülmüş, dumandan etkilenen (6) (Altı) kişi, 112 Ekiplerimizce Kartal Lütfi Kırdar E.A.H. ve Marmara Üniversitesi Pendik E.A. Hastanesine Sevk edilmiştir.

 

Sevk edilen yaralılardan henüz kimliği tespit edilemeyen (2) kişi, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmiştir.

 

Olaya ilişkin idari ve adli tahkikat başlatılmıştır.

 

Yangında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyoruz.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar