Kastamonu’da 18 madencide koronavirüs tespit edildi

Kastamonu’da 18 madencide koronavirüs tespit edildi

Kastamonu’nun Hanönü ilçesinde faaliyet gösteren özel bir bakır madeninde çalışan 18 işçinin koronavirüs testi pozitif çıktı, patron temsilcisi bu durumdan işçileri sorumlu tuttu

Kastamonu’nun Hanönü ilçesinde faaliyet gösteren özel bir bakır madeninde çalışan 18 işçinin koronavirüs testi pozitif çıktı, patron temsilcisi bu durumdan maskelerini doğru takmadıklarını, hijyene dikkat etmediklerini iddia ettiği işçileri sorumlu tuttu

Hanönü ilçesinde özel bir bakır madeninde çalışan işçilerden 18’inin koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığı öğrenildi. Bazı işçilerin belirti göstermesi üzerine şirket, işçilere test uygulama kararı aldı. Yapılan testlerde madende çalışan işçilerden 18’nini koronavirüs testinin pozitif çıktığı açıklandı. Ocakta üretimin devam edip etmediğine ilişkin herhangi bir bilgiyse yok, işçileri suçlayan şirket müdürünün sözlerinden anlaşılansa alınan tek önlem işçilere test yapılması!

Test çalışmalarının başladığını ve şu anda 18 işçinin testinin pozitif çıktığını söyleyen İşletme Müdürü Lain Anderson, yaptığu yazılı açıklamada işçileri suçlayarak şunları söyledi:

İşçilerimize yönelik testlerimiz bugün ve yarın da devam edecek. Firmada müteahhit çalışanları ile birlikte 289 kişi test edilmiştir. Test uygulaması bugün ve yarın da devam edecektir. Dün yapılan testlerden 170 testin sonucu alınmış ve 3 kişinin daha test sonucu Kovid-19 pozitif çıkmıştır. Daha öncekilerle birlikte şu an toplamda 18 pozitif Kovid-19 vakası vardır. Vakalardan 17’si maden müteahhidinde çalışmaktadır. Çalışanlarımız PCR testinden kaçınmak istiyorlarsa, maskelerini doğru şekilde takmalı, sosyal mesafeyi korumalı ve düzenli olarak el hijyenlerini sağlamalıdırlar. Maske takmamanın sonucu hepimiz için daha sık PCR testi olacaktır, bu yüzden burnunuzu ve ağzınızı tamamen örterek, maskenizi doğru şekilde takınız.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar