KHK’lı Cemal Yıldırım 5 günlük eylemde

KHK’lı Cemal Yıldırım 5 günlük eylemde

KHK’yla ihraç edildiği işini istemek için Sakarya Caddesi’nde her hafta cumartesi günleri eylem yapan Cemal Yıldırım, 5 günlük açlık grevi ve oturma eylemine başladı

Her hafta Sakarya Caddesi’nde saat 12:00’de “işimi istiyorum” diyerek eylem yapan ve her defasında gözaltına alınan KHK’lı emekçi Cemal Yıldırım bugüne kadar kendisine kesilen yaklaşık 200 ceza bildirimi belgesiyle birlikte bugünden itibaren asıl eylem günü olan cumartesiye kadar 5 günlük açlık grevi ve oturma eylemine başladığını duyurdu.

Eyleme başlarken “Asıl eylem günüm olan cumartesiye kadar burada oturma eylemi ve 5 günlük açlık grevi yapacağım. Demokratik haklarımızı kullanamıyoruz, kullanmamıza fiili olarak müdahale ediliyor. Bunların altını çizmek için yapıyorum bu eylemi. Kamuoyunu duyarlı olmaya çağırıyorum. Döviz açmayacağım slogan atmayacağım; çünkü gözaltına alacaklar. Gözaltına alınınca da kendimizi ifade edemiyoruz. Burada 5 gün boyunca oturma eylem ve açlık grevi yapacağım” diye belirten Yıldırım buna rağmen gözaltına alındı.

Gözaltından alınan Yıldırım, “Dünya tarihinde literatüre geçecek bir durum. Bu ülkede faşizmin olduğunun en açık göstergesi. Slogan yok, döviz yok, gözaltına alındım. Gözaltından çıkınca eylemime devam edeceğim. Kahrolsun faşizm” diye belirtti.

Çıktıktan sonra da “Bu ülkede mizah dergilerine ihtiyaç yok. Faşizm yeterince mizah üretiyor. Tekrar eylem alanındayım. Ceza tutanaklarını çıkarırsam yeniden gözaltına alacaklarını ifade ettiler. Açlık grevi ve oturma eylemim bu şekilde devam ediyor” paylaşımı yaptı.

Cemal Yıldırım’ın eylemi devam ediyor. Destek ve dayanışmayı büyütmeye, haksızlığa-hukuksuzluğa karşı mücadeleye davet ediyor.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar