KHK’lı öğretmen inşaatta çalışırken öldü

KHK’lı öğretmen inşaatta çalışırken öldü

Urfa’nın Viranşehir ilçesinde tadilat halindeki bir evin çökmesi sonucu 686 Sayılı KHK’yla ihraç edilen eğitim emekçisi Aslan Durman hayatını kaybederken, üç işçi de yaralandı

OHAL KHK’larıyla ihraç edilen bir eğitim emekçisi daha çalışırken öldü! Urfa’nın Viranşehir ilçesinde tadilat halindeki bir evin çökmesi sonucu 686 Sayılı KHK’yla ihraç edilen eğitim emekçisi Aslan Durman hayatını kaybederken, üç işçi de yaralandı. KHK’lara karşı anlamlı bir tutuk ve pratik sergileyemeyen Eğitim-Sen, hayatını kaybeden Aslan Durman’ın üyeleri olduğunu duyurdu.

Viranşehir’in Göktepe Mahallesi’ndeki iki katlı evde işçilerin çalıştığı sırada çökme meydana geldi.  Enkazın altında kalan Aslan ve Mehmet Durman, Ahmet Bilen ve Mehmet Sert çevredekiler tarafından bulundukları yerden çıkarıldı. 112 Acil Servis ekiplerince Viranşehir Devlet Hastanesi’ne kaldırılan yaralılardan Aslan Duman, müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Eğitim-Sen tarafından yapılan açıklamada, yaşamını yitiren Aslan Durman’ın KHK ile ihraç edilen üyeleri olduğu belirtilerek, “Haksız, hukuksuz bir şekilde 686 sayılı KHK ile ihraç edilen üyemiz Aslan DURMAN inşaat kazasında hayatını kaybetmiştir. Cenazesi otopsi işlemleri için Viranşehir Devlet Hastanesinde bekletilmektedir. Ailesine, Eğitim-Bilim Emekçilerine ve sevenlerine sabır diliyoruz” denildi.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar