KHK’lıların Ankara buluşmasına polis engeli ve saldırısı

KHK’lıların Ankara buluşmasına polis engeli ve saldırısı

KHK’lilerin Ankara’da gerçekleştirecekleri buluşmanın yasaklanmasından sonra polis KHK’lilerin Ankara’ya girişlerini ve siyasi parti ziyaretlerini engelledi, zaman zaman fiili saldırıda da bulundu.

Kanun Hükmünde Kararnameyle (KHK) ihraç edilen kamu emekçilerinin bugün ve yarın Ankara Yılmaz Güney Sahnesi’nde düzenlemeyi planladıkları “Büyük KHK Buluşması” Ankara Valiliği’nin dünkü kararıyla yasaklanmıştı. Yasak kararından sonra emekçiler Ankara’ya gelme kararlarından vazgeçmediklerini duyurmuş, Türkiye’nin pek çok ilinden yola çıkmışlardı. Ankara’da kendilerine kapılarını açtıklarını belirten HDP ve Saadet Partisi’ni ziyaret edeceklerini belirtmişlerdi.

Birçok ilden yola çıkan KHK’lıların otobüsleri Ankara girişinde durduruluyor, HDP ve SP’yi ziyaret etmeleri de engelleniyor.

İstanbul’dan yola çıkan İstanbul KHK Platformu üyesi emekçilerinin otobüsler Ankara girişinde durduruldu. Bu engele karşı yürümek istediklerindeyse polisin saldırısına maruz kaldılar. KHK’lı emekçilerden Kenan Güngördü polis engeli ve saldırısını “İSTANBUL KHK’LILAR PLATFORMU olarak ankara girişinde darp edildik. Ankara’ya girişimiz engellendi. Yoğun polis ablukası sürüyor. Kimliklerimize el koyup keyfi şekilde 2 kez gbt yapıldı. KESK üyesi Seher Darılmaz gözaltına alındı” şeklinde duyurdu.

HDP Genel Merkez binası önünde girişleri kapatan polis KHK’lilerin içeriye girmesini engelledi.

Ankara girişinde durdurularak, araç içinde fiili gözaltı yapılan emekçiler daha sonra “kesin emir var” denilerek geldikleri illere geri gönderildi.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar