Kocaeli Entegre Şehir Hastanesi şantiyesinde iş durdu! (güncellendi)

Kocaeli Entegre Şehir Hastanesi şantiyesinde iş durdu! (güncellendi)

İnşaat-İş, Kocaeli Entegre Şehir Hastanesi şantiyesinde çalışan işçilerin kötü barınma ve beslenme koşullarına karşı başlattıkları iş durdurma eyleminin taleplerin kabulüyle sona erdiğini duyurdu

İnşaat-İş işçi temsilcileri ve sendika üyelerinden oluşan heyetin patron temsilcileriyle yaptıkları görüşmede taleplerini sundukları ve yerine getirileceği sözü üzerine eylemin şimdilik sonlandığını duyurdu. Sendika son gelişmelerle ilgili sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

Ana firmanın Türkerler-Gama ve alt taşeron Orge Elektrik olduğu Kocaeli Entegre Şehir Hastanesi şantiyesinde barınma ve beslenme koşullarının düzeltilmesi talebiyle başlayan iş durdurma eylemi, yetkililerin işçi arkadaşlarımızın temsilcileri ve sendika üyelerimizle yaptıkları görüşme sonrasında taleplerin yerine getirileceği sözü ile sona erdi.

 

Firma yetkilileri işçi temsilcileri arkadaşlarımızın ve üyelerimizin olduğu heyetle görüştü. Görüşme sonucunda yemek sorununun ve diğer sorunların çözüleceğine ilişkin işçi heyetinden taleplerin yazılı olarak sunulması istendi. İşçi heyeti, istedikleri yemek ve diğer sorunları kapsayan talep listesini firma yetkilerine iletti. Sorunun kısa zamanda çözüleceği sözü üzerine eylem sonlandırıldı.

 

İnşaat İşçileri Sendikası olarak işçi arkadaşlarımızın ve üyelerimizin taleplerinin takipçisi olacağız.

***

İnşaat-İş Türkerler-GAMA Holding ortaklığının ana firma konumunda olduğu Kocaeli Entegre Şehir Hastanesi şantiyesinde çalışan işçilerin, yemeklerinden böcek çıkması ve tahtakurusu bulunan koğuşlarda yatmak zorunda kalmalarını protesto etmek için iş durdurduklarını açıkladı.

Barınma ve beslenme koşullarının rezilliğine karşı eyleme başlayan işçilerin, şantiye içinde gerçekleştirdikleri yürüyüşten sonra iş durdurarak beklemeye başladığını belirten sendika, açıklamasının devamında şunları belirtti:

İnşaat patronlarının kölece çalışma-barınma-beslenme koşullarında çalışan biz işçilere kriz koşullarında daha da rezilleşmiş koşullar dayattıkları, sayısı giderek azalan şantiyelerden gelen haberlerden de anlaşılıyor.

 

İnşaat işçileriyse başta 3. Havalimanı direnişi olmak üzere, işkolunda yaşanan irili ufaklı birçok direnişin yarattığı birikimle bu koşullara karşı birlikte hareket etmeye, “köle değil, işçiyiz” demeye devam ediyor.

 

İnsanca barınma-beslenme-çalışma koşulları, insanca yaşayacak ücret haklarımız, çalışırken ölmemek sürdürdüğümüz mücadelemiz devam ediyor!

 

İnşaat patronlarının bize saygı duymayı öğrenerek, buna uygun davranacakları ana kadar kendi mücadele yasalarımızla hareket edeceğiz. Mücadelemizin yarattığı birikimi, hafızayı örgütlü bir güce dönüştürmenin manivelası yaparak bu kuralsız cehennemin kurallarını belirleyeceğiz. Er ya da geç!

(Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz)


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar