Kocaeli’deki fabrika yangınında 4 kişi öldü

Kocaeli’deki fabrika yangınında 4 kişi öldü

Kocaeli’de bir tekstil fabrikasına ait lojistik deposunda çıkan yangında 4 işçi yaşamını yitirirken ölü sayısının da artabileceği düşünülüyor

Kocaeli Çayırova’da bir tekstil fabrikasına ait lojistik deposunda çıkan yangında 4 işçi yaşamını yitirirken, itfaiyenin saatler süren müdahalesinin ardından ölü sayısının artacağından endişe ediliyor.

Kocaeli’nin Çayıroava ilçesi Cumhuriyet Mahallesi’nde lojistik depo olarak da kullanılan bir tekstil fabrikasında yangın çıktı. Durumun bildirilmesi üzerine fabrikalar bölgesine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildiği öğrenildi. Alevlerin çevredeki fabrikalara sıçramaması için önlem alan itfaiye ekipleri, zaman zaman patlama sesleri de duyulan yangına öğle saatlerine kadar müdahale etti.

Yangın sırasında içeride bugün mesaiye gelen yaklaşık 30 kişi bulunduğu, birçoğunun kendi imkânlarıyla dışarı çıktığı, yaralanan 5 kişinin ise çevre hastanelere kaldırıldığı öğrenildi.

Yangın öğle saatlerinde kontrol altına alınırken, itfaiye yetkilileri 4 kişinin cesedine ulaşıldığını açıkladı. Yetkiler, sayının artmasından endişe ediyor.

Türkiye’de son bir yılda yaklaşık 200 fabrika yangını meydana geldi.

 


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

1 Yorum

İlgili yazılar