Köln’de 1 Mayıs

Köln’de 1 Mayıs

Devrimci göçmen kurumlar HBDH kortejinde blok şeklinde yürüdü

YAŞANACAK DÜNYA

Almanya’nın Köln kentinde 1 Mayıs yürüyüşü önceki yıllarda olduğu gibi DGB binasının bulunduğu Hans Böckler Platz’da başladı.

Saat 12:00’de başlayan yürüyüş Heumartkt’taki miting alanına doğru gerçekleştirildi. Özellikle Ford işçilerinin yoğun katılımı dikkat çekti.

Sendikaların arkasında, ağırlığını göçmen örgütlerinin oluşturduğu komünist ve devrimci kurumların kortejleri yer aldı. Göçmen kurumular Halkların Birleşik Devrim Hareketi kortejinde blok halinde yürüdü.

Arabadan ve egafonlarla yapılan müzik yayını ve sloganlar eşliğinde komünist ve devrimcilerin kortejindeki coşku dikkat çekiciydi.

1 Mayıs’ın devrimci özüne uygun aynı duruş miting alanına girişte de sergilendi. Burada, başta 1 Mayıs olmak üzere devrim ve komünizm kavgasında ölümsüzleşenler için yapılan saygı duruşunun ardından miting alanına girildi. Burada, ihtilalci komünistler “Osman’dan Maviş’e yaşasın TİKB!”Orak, çekiç, silah, yıldız, bayrağımız!” sloganlarını haykırdı.

Devrimci kortejlerden “Her yer Taksim her yer direniş!”, “1 Mayıs kızıldır kızıl kalacak!”, “Yaşasın devrimci dayanışma!”, “Yaşasın enternasyonal dayanışma!” “Faşizme karşı omuz omuza!” sloganları yükseldi.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar