Köln’de Maraş, Roboski, cezaevleri katliamları için eylem

Köln’de Maraş, Roboski, cezaevleri katliamları için eylem

Avrupa ve Almanya’nın birçok merkezinde 19 Aralık cezaevleri katliamı, Maraş ve Roboski katliamlarına ilişkin eylemler vardı

YAŞANACAK DÜNYA

Avrupa ve Almanya’da her bölge pandemi koşullarından kaynaklı kendine özgü eylemler yaptı. Yapılan eylemlerden biri de Köln Heumark’taydı. Saat 13:30’da Maraş, Cezaevleri ve Roboski’de katledilenler için yapılan saygı duruşuyla başlayan eylemde Avrupa Demokratik Güç Birliği’nin bildirisi okundu:

Bu katliamların hesabını sorma iradesi ve isteği en sağlam dayanağımız, en temel güç kaynağımızdır. Dost düşman bilsin ki, halklarımızın örgütlü güçleri bu katliamcı/soykırımcı düzeni de bu düzenin bütün güç odaklarını da affetmeyecek, katliamların hesabını soracaktır.

 

Bu inanç ve kararlılıkla diyoruz ki, soykırımcı, katliamcı faşist devleti yıkmak için daha çok örgütlenme daha çok direniş, daha çok mücadele ile mutlaka biz kazanacağız!

 

HBDH adına okunan bildiri de ise, “Tarih bir kez daha göstermiştir ki, yaşanan bu katliamların hiçbiri halklarımızı, hakikatten yana olanları, umutlu yürekleriyle geleceğe bakanları teslim almaya yetmemiştir. Bizler buradayız, varız! Mücadele devam ediyor. Mutlaka kazanacağız.

Buradan bir kez daha haykırıyoruz: MARAŞ, 19 ARALIK VE ROBOSKİ KATLİAMLARINI UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ!“ denildi.

Ölümsüzleşenler adına sembolik karanfiller bırakılması ve sembolik semah ile eylem sonlandırıldı.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar