Konuşmasına itiraz edilen Soylu, vatandaşı gözaltına aldırdı

Konuşmasına itiraz edilen Soylu, vatandaşı gözaltına aldırdı

Katıldığı bir etkinlikte sözlerine itiraz edilen AKP’nin Nazi Bakanı Soylu, vatandaşı gözaltına aldırdı

AKP’nin seçim çalışmaları kapsamında İstanbul Üsküdar’daki bir etkinlikte konuşma yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun sözlerine itiraz eden bir vatandaş polis tarafından gözaltına alındı.

Yaptığı her konuşmayla AKP’nin Nazi Bakanı olarak da bilinen Süleyman Soylu’nun “Seçimlerden hemen sonra eğer hükümetimiz zafiyete uğrarsa Doğu ve Güneydoğu’da valileri, kaymakamları sokağa çıkarmazlar. Bu sözleşmeyi yapan Saadet Partisi’nin Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’dur, İYİ Parti’nin Genel Başkanı Meral Akşener’dir, FETÖ’dür, PKK’dır, HDP’nin sözde vekilleridir” sözlerine Saadet Partili bir vatandaş tepki gösterdi.

“Hadi oradan densiz, PKK’yı Meclis’e siz taşıdınız” diyerek miting meydanında önce vatandaşı azarlayan Soylu, ardından polise verdiği emirle de vatandaşı gözaltına aldırttı.

Soylu’nun partisiyle ilgili sözlerine tepki gösterdiğini ifade eden Saadet Partili şahıs, Soylu’nun kendisine “Densiz” diyerek hakarette bulunduğunu, partisini de ‘PKK’yi Meclis’e taşımak’la suçladığını söyledi. Soylu konuşmasında şunları söylemişti;

“24 Haziran’da Saadet Partisi sattı bu milleti, hadi oradan densiz. Karamollaoğlu sattı. Densiz, ne söylüyorsun? Utanmadan bir de milletin içine çıkıyorsunuz. PKK’yı Meclis’e siz taşıdınız. Maden katlanamayacaksınız neden PKK’yla ortaklık yapıyorsunuz? Bugün Adıyaman’da belediye başkan adayı bir yanda PKK işareti yapmaktadır, bir taraftan da Saadet Partisi işareti yapmaktadır. Çok net ve açık. Erbakan Hoca niye Milli Görüş’ten başka bir şey söylemedi. Milli dedi, milli. Millilikten ayrıldınız ve bu ülkeyi sattınız, hala satmaya devam ediyorsunuz. Bir milletvekilliğine sattınız.”


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar