Kot yıkama atölyesindeki patlamada en az iki işçi öldü!

Kot yıkama atölyesindeki patlamada en az iki işçi öldü!

Başakşehir’de kot yıkama atölyesinin kazan dairesinde meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre iki kişi öldü, enkaz altında kalanları kurtarmak için çalışma başlatıldı.

Maliyet hesapları nedeniyle alınmayan işçi sağlığı ve güvenliği önlemleri, patronların tedbirsizliklerinin denetimden uzak bir keyfilik biçiminde alıp başını gitmesiyle işçiler ölmeye devam ediyor. Oldukça riskli işlerin yapıldığı atölye ya da fabrikalardaki bu denetimsizlikler; patlamalar, işçi ölümleriyle kendisini hatırlatıyor.

Başakşehir, Kayaşehir’de bulunan kot yıkama atölyesinin kazan dairesinde meydana gelen patlama da böyle…

Saat 10.45 sıralarında gerçekleşen patlamanın şiddetiyle atölye enkaza döndü. Şu ana kadar iki işçinin hayatını kaybettiği söyleniyor. Enkaz altında kaç işçinin bulunduğuna dairse herhangi bir açıklama yok.

Valilikten yapılan açıklama şu şekilde:

İstanbul Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezinden (GAMER) alınan ilk bilgilere göre, Başakşehir ilçemiz Kayabaşı mahallesinde bulunan bir kot yıkama atölyesinin kazan dairesinde henüz bilinmeyen bir sebeple saat 11.10’da patlama meydana gelmiştir. Olay yerinde yapılan ilk tespitlere göre 2 çalışan hayatını kaybetmiştir. Olaya müdahale eden İtfaiye ve AFAD arama kurtarma ekipleri, çalışmalarına devam etmektedir.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar