Köylüye hakaret eden Ilgın Kaymakamı’na ödül gibi atama!

Köylüye hakaret eden Ilgın Kaymakamı’na ödül gibi atama!

Topraklarının maden şirketlerinin talanına açılmasına tepki gösteren köylüye “terbiyesizlik yapma lan” diye hakaret eden Ilgın Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu’na ödül gibi atama yapıldı. Kadiroğlu, Bilecik Vali Yardımcısı oldu.

Konya’nın Ilgın İlçesi’ne bağlı Çavuşcugöl Mahallesi’ndeki tarım arazilerinin AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 3 Ocak’ta alınan acele kamulaştırma kararıyla maden şirketlerinin yağmasına açılmasına tutum aldıkları için jandarma baskısına, milletvekili ve kaymakam hakaretlerine maruz kalan halkın tepkisi devam ediyor.

Köy halkı son olarak ekili tarlalarına iş makinelerinin girmesiyle karayolunu trafiğe kapatmıştı. Karşılarına jandarma çıkarılmış, eylemlerini sonlandırmadıkları için darbedilenler olmuştu.

Ilgın Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu da köylülerle görüşmeye gelmiş ve konuşması boyunca “Devlet isterse topraklarınızı elinizden alır” şeklinde beyanlarda bulunması yetmiyormuş gibi, itiraz eden yaşlı bir köylüye de terbiyesizlik yapma lan diye hakaret etmişti.

Kaymakamın bu tutumu köylüler tarafından yuhalanarak protesto edilmiş, bu sırada jandarma dört köylüyü gözaltına almıştı.

Köylüye hakaret eden Ilgın Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu bu gelişmelerden sonra Konya Valiliği emrine alınmış, yerine de geçici olarak Konya Vali Yardımcısı Mehmet Aydın görevlendirilmişti.

O kaymakam şimdi 427 mülki idare amirinin görev yerleri değiştiren ve Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren kararnameyle Bilecik Vali Yardımcılığı’na terfi ettirildi.

“Devlet isterse topraklarınızı elinizden alır” hoyratlığının altını çizen, en küçük bir tepkiye bile taviz verilmeyeceği mesajını keskinleştiren bu karar bundan sonra olacaklar hakkında da net bir fikir veriyor.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar