Kürt kadınları bir kez daha hedefte!

Kürt kadınları bir kez daha hedefte!

Soylu’nun Kürt hareketiyle kadın dinamiği arasındaki dolaysız ilişkiyi hedefe çakan ifadelerinde olduğu gibi Kürt halkının tarihsel kazanımlarından biri olan kadın örgütlenmesine bir kez daha operasyon düzenlendi, çok sayıda siyasetçi gözaltına alındı. Diyarbakır merkezli soruşturma kapsamında gözaltıların artması bekleniyor

Kürt halkının toplumsal kazanımlarına ve o kazanımların simgesi olan örgütlenme araçlarına dönük saldırganlık bugün de kadın örgütlenmesinin bir kez daha hedef alınmasıyla devam etti.

MA’daki habere göre Diyarbakır merkezli yürütülen bir soruşturma kapsamında Özgür Kadın Hareketi ( TJA) aktivistleri ile Rosa Kadın Derneği yönetici ve üyelerinin evlerine polisler tarafından baskın düzenlendi. Sabah saat 04.00 civarında yapılan baskınlar sırasında evlerde saatlerce arama gerçekleştirildi.

Urfa’nın Karaköprü ilçesinde yapılan baskında Rosa Kadın Derneği Kurucu üyesi Narin Gezgör, Diyarbakır’da ise Rosa Kadın Derneği Kurucu üyesi Ayla Akat Ata, Rosa Kadın Derneği Başkanı Adalet Kaya ve TJA aktivisti Gülcihan Şimşek gözaltına alındı.

Urfa’da gözaltına alınan Narin Gezgör’ün sağlık kontrollerinin ardından Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’ne getirileceği öğrenildi.

DBP eski eş genel başkanı gözaltına alındı

Operasyon kapsamında Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) eski Eş Genel Başkanı Mehmet Arslan, HDP Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Özlem Gündüz, Kürt siyasetçi Celal Yoldaş ile Nazile Tursun, evlerine düzenlenen baskınlarla gözaltına alındı.

“Soruşturma” denilerek başlatılan operasyonların yeni gözaltılarla devam etmesi bekleniyor.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar