Kürtçe şarkı söyleyen askere soruşturma

Kürtçe şarkı söyleyen askere soruşturma

Kürt düşmanlığını zirvelere tırmandırmış olan faşist rejim Kürtçe şarkı söylediği ve sosyal medyada paylaştığı için bir asker hakkında soruşturma başlattı

Kürt düşmanlığını zirvelere tırmandırmış olan faşist rejim, ona dair her şeyden rahatsızlık duymaya, varlığının dile gelişi anlamındaki her türlü yaşam belirtisini vahşice boğmaya çalışıyor.

Bu saldırılardan nasibini alanlar Kürt ulusu için hak isteyen, Kürtlerin bir statüye kavuşmaları için mücadele edenler değil. Sırf Kürtçe konuştuğu, Kürtçe şarkı söylediği için bile insanlar tutuklanıyor, hatta sokak ortasında infaz ediliyor.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre Adana’da zorunlu askerlik yaptığı sırada Kürtçe şarkı söyleyerek sosyal medyada paylaşan F.P. isimli asker hakkında soruşturma başlatıldı.

Kürt sanatçı Mahmud Berazî’nin “Nazê Nergîza Hewşê” stranını seslendiren F.P.’ye, komutanı tarafından tutanak tutulduğunu ve kamuflajlı olduğu için “Gizli bilgileri dışarıya sızdırdığı” iddiasıyla hakkında soruşturma açıldığı öğrenildi. F.P., soruşturma bilgisinin kendisine, askerlik yaptığı karakolun yetkilisi tarafından verildiğini söyledi


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar